Tikriausiai iš vyresnės kartos atstovų esate girdėję, kad kompiuterį reikia išjungti „kad pailsėtų“. Šiandien šie žodžiai yra ne kas kita, kaip prietarai. Normaliai veikiant aušinimo sistemai, modernus kompiuteris nebijo perkaisti, o nepertraukiamas maitinimo šaltinis jį apsaugos nuo galimų įtampos šuolių. Tuo tarpu visą laiką laikyti įjungtą kompiuterį vis tiek neapsimoka, bet dėl visai kitų priežasčių.
Energijos taupymas
Jei neišjungsite kompiuterio, bendras elektros suvartojimas išaugs. Tai tiesiogiai atsilieps jūsų piniginei.
Triukšmas
Tai taikoma tiek veikiančiam ventiliatoriui, tiek garsui iš garsiakalbių, kurie gali pažadinti jus ir jūsų artimuosius, jei vėlai vakare atkeliauja „Skype“ arba “Viber” žinutė (arba virusų duomenų bazės atnaujinimo pranešimas).
Sistemos atnaujinimai ir kompiuterio greitis
Daugelis „Windows“ naujinimų įsigalioja tik paleidus iš naujo kompiuterį. Be to, išjungus ir įjungus kompiuterį pašalinamos susikaupusios klaidos ir pagreitėja sistema.
Primename, kad kompiuterį turėtumėte išjungti per meniu „Pradėti“ arba vieną kartą paspaudę maitinimo mygtuką. Tik tokiu atveju baigsis visų programų darbas, bus uždaryta prieiga prie sistemos registro, o kietasis diskas sustos sklandžiai. Kiti kompiuterio išjungimo būdai (ilgas maitinimo mygtuko paspaudimas, tinklo filtro perjungimo jungiklio naudojimas, jo ištraukimas iš lizdo) sukels liūdnų pasekmių.