Kita

Kokią eglutę išsirinkti ir kaip ją prižiūrėti?

Reklama

Diskusijos dėl to, ar geriau dirbtinė, ar gyva eglė, vyksta jau dešimtmečius. Mažai tikėtina, kad visi kada nors susitars šiuo klausimu.

Dirbtinių eglių gerbėjai žavisi jų grožiu ir sako, kad tokio tobulumo tarp gyvų medžių nerasite. Be to, jums nereikia kasmet ieškoti „tos“ tobuliausios eglutės. O apie švarą, kurią jos palieka po savęs, net nereikia kalbėti.

Mėgstantys gamtą tiki, kad niekas negali pakeisti tikro medžio, be to eglutės kvapas ir atmosfera – tobulas. O tie spygliai, kuriuos jos palieka sausį… Na, tai tik kartą per metus – galima viską sutvarkyti.

Norėtume pateikti keletą patarimų, kaip pasirinkti tinkamą eglutę, kad galėtumėte ja džiaugtis kuo ilgiau.

Kaip issirinkti Kaledine eglute

Reklama

Kokią Kalėdinę eglutę pirkti?

Netrukus atsidarys kalėdinių eglučių mugės ir prekyvietės prie prekybos centrų. Tad kyla klausimas, ar turėtumėte skubėti pirkti eglutę, kad būtumėte tarp pirmųjų pirkėjų? Atsakome, tikrai ne, nes net ir stipriausias bei šviežiausias medis jūsų bute ar name išsilaikys tik apie dvi ar tris savaites. Nesvarbu, kokias idealias sąlygas jam sudarytumėte, po šio laikotarpio eglė pradės mesti spyglius. Dėl šios priežasties apie eglutės pirkimą turėtumėte pagalvoti šiek tiek vėliau.

Tačiau, tikriausiai nenorite per ilgai laukti, kad spėtumėte tai padaryti iki švenčių? Jei eisite pirkti eglutės paskutinėmis gruodžio 22-23 dienomis, geriausiu atveju rasite daugybę kreivų, šleivų, mažų, menkaverčių medelių, o blogiausiu atveju liksite nieko nepešę, nes visi medeliai bus išparduoti.

Reklama

Prieš pirkdami gerai pagalvokite, kokios eglutės jums reikia. Atkreipkite dėmesį į keletą dalykų:

  • Jei turite mažų vaikų arba gyvūnų (tiek didelių, tiek mažų), eglutę geriau statyti ne ant grindų, o ant pakankamai aukšto paviršiaus, kad būtų saugu. Todėl eglės aukštis turi būti nedidelis.
  • Jei patalpoje neturite daug vietos, nevertėtų rinktis per didelės eglutės. Mažą medelį geriau pastatyti kampe, o kambario centrą palikti laisvą.
  • Jeigu Kalėdinę eglutę ketinate statyti namo ar buto kampe, tarp sienų, siūlome įsigyti net vienpusį medelį ar šakas. Svarbiausia, kad bent viena pusė būtų plokščia, turinti daug šakų ir puri.
  • Jei neturite daug kalėdinių žaisliukų, nepirkite didelės eglutės. Verčiau turėti mažą, bet gražų medelį.

Kaip išsirinkti tinkamą gyvą eglutę Šv. Kalėdoms?

Ateikite į kalėdinę mugę ar prekybos centrą pirkti kalėdinės eglutės, atidžiai apžiūrėkite savo mėgstamą medelį. Paprasčiausias būdas patikrinti medžio šviežumą – paimti jį už kamieno ir kelis kartus trinktelėti į grindis. Jei nuo medžio krenta spygliai, vadinasi, jis buvo nupjautas ne vakar ir ne užvakar ir juo džiaugsitės neilgai. Neseniai nupjauto medžio spygliai arba visai nenukrenta, arba nukrenta labai nedaug. Taip pat galite perbraukti ranka per šaką – neseniai nukirsto medžio spygliai liks ant šakos, o ne ant jūsų rankų.

Reklama

Nupjaukite nuo šakos spygliuką ir kruopščiai patrinkite jį tarp pirštų. Šviežia eglė pradės skleisti specifinį pušų kvapą, o ant pirštų liks lengvų dervos likučių.

Atkreipkite dėmesį į spyglių spalvą. Spygliukai niekada neturi būti gelsvi. Jų sveika spalva yra ryškiai tamsiai žalia. Laikui bėgant spygliukai pašviesėja, o vėliau pagelsta.

Atidžiai apžiūrėkite šakas. Jos turi būti vertikalios ir šoklios. Senesnio medelio šakos būna trapios ir sausokos.

Kaledines eglutes pasirinkimas

Kaip prižiūrėti gyvą kalėdinę eglutę, kad ji kuo ilgiau tarnautų?

Eglutės nereikėtų iš karto nešti į šiltą vietą. Palikite ją balkone maždaug vienai dienai, nes priešingu atveju staigus temperatūros pokytis pažeis spyglius.

Kad medelis ilgiau išsilaikytų, nestatykite jo prie radiatoriaus. Dėl sauso oro spygliai nukris dar greičiau.

Nuo to, kaip pastatysite medelį, labai priklauso, kiek ilgai jis išliks žalias ir pilnas spyglių. Paprasčiausias, bet veiksmingiausias variantas – paprastas drėgnas smėlis, kuris turėtų būti nuolat laistomas (kartą per parą ar kas dvi).

Jeigu jūsų namuose yra šildomos grindys, siūlome eglutę pakelti šiek tiek aukščiau nuo grindų (bent 10 cm). Šildomų grindų šiluma kyla į viršų, todėl eglutei tai ypač kenkia.,

Kaip išsirinkti dirbtinę Kalėdų eglutę?

Dirbtinės eglutės, nors ir neturi unikalaus pušų kvapo, bet būna įvairiausių spalvų, su apšvietimu arba be jo, su dirbtiniu sniegu ir net su žaisliukais ant šakų. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir galimybių.

Lemiamas veiksnys yra tai, kad šios eglutės neturi išskirtinio kvapo ir spygliai yra tvirti. Šios eglutės nesukelia jokių alergijų.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Prenumeruokite naujienas Google News platformoje

Reklama

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT straipsnių ir naujienų autorius el. p. redakcija@kaipkada.lt tel. +370 695 72614

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: