Kokie 5 ingredientai padės pakeisti įprastos arbatos skonį: gurmanai atskleidė savo paslaptis


Žiemą tampa pagrindiniu gėrimu, nes turi šildantį poveikį. Tačiau visada norisi pagerinti gėrimo skonį, padaryti jį aromatingesnį, įdomesnį ir naudingesnį.

KOKIE 5 INGREDIENTAI PADĖS TAI PADARYTI?

MELISA

Šis augalas pasižymi ryškiomis skonio savybėmis. Be to, melisa leidžia gėrimui tapti aromatingesniu. Vaistažolė puikiai tinka bet kokiai arbatai. Pastebėtina, kad melisa gerina nervų sistemos veiklą ir leidžia prisitaikyti prie kokybiško poilsio.

OBUOLYS SU APELSINU

Iš pirmo žvilgsnio šis derinys gali pasirodyti keistas, tačiau yra gana populiarus. Obuolys ir apelsinas puikiai papildo vienas kitą, todėl arbata tampa įdomesnė ir skanesnė. Į verdantį vandenį jų geriau nedėti, kad nesunaikintumėte naudingų vaisių medžiagų.

VANILĖ

Šis prieskonis – vienas mylimiausių, nes beveik kiekvienam sukelia malonius prisiminimus. Geriausia naudoti tikrą vanilę, nes, be nepriekaištingo skonio ir malonaus aromato, prieskonis turi nemenką naudingųjų savybių sąrašą.

Stulbinanti arbata

ROZMARINAS

Šį augalą esame įpratę naudoti ruošdami pagrindinius patiekalus, tačiau rozmarinas puikiai tinka ir prie arbatos. Gėrimo skonis taps gilesnis, ryškesnis ir sodresnis.

BAZILIKAS IR BRAŠKĖS

Jei norite nustebinti svečius, į arbatą įberkite baziliko ir braškių. Uogas galima užšaldyti – tiesiog sutrinkite trintuvu. Tokie komponentai arbatą pavers stulbinančia.

Išeiti iš AMP versijos