Naujienos

Kokie prekių ženklai nepasitraukė iš Rusijos rinkos?

Antrąją karo prieš Ukrainą savaitę Rusiją paliko ne visi tarptautiniai prekių ženklai. Dėl karo prieš Ukrainą iš Rusijos pasitraukė daugybė tarptautinių prekių ženklų. Nuo „Apple“ ir „Boeing“ iki IKEA, „Nike“ ir „Microsoft“. Tačiau ne visi pasekė jų pavyzdžiu.

Įmonių sąrašas, kurie toliau dirbs su Rusijos rinka

Pepsi lieka Rusijoje
Pepsi lieka Rusijoje

Gėrimai

JAV gaiviųjų gėrimų gamintoja „Coca-Cola“ Rusijoje turi 10 gamyklų.

„Visi „Coca-Cola“ veiklos, gamybos ir logistikos įrenginiai Rusijoje veikia. Prisiimame visą atsakomybę prieš savo partnerius, bendruomenę ir tūkstančius savo darbuotojų Rusijoje“, – teigė bendrovė.

Po šio pranešimo „Novus“, „Varus“ ir „Fozzy Group“ prekybos centrų tinklai paskelbė, kad nebedirba su „Coca-Cola“ ir atsisako pirkti „Coca-Cola“ produktus.

„Mūsų prekybos centrų tinklas nebendradarbiauja su „Coca-Cola“, toliau vykdančia veiklą agresoriaus teritorijoje. Dabar „Novus“ parduotuvėse nepamatysite jokių „Coca-Cola“ prekės ženklo produktų. Jis nedelsiant pašalinamas iš visų parduotuvių lentynų“, – teigė mažmenininkas.

„Varus“ nusprendė išimti iš prekybos visus „Coca-Cola“ produktus dėl jų oficialios pozicijos tęsti veiklą šalies agresorės rinkoje“, – teigė bendrovė.

Rusijoje taip pat lieka JAV įsikūrusi „Pepsi Co Corporation“, turinti šešias gaiviųjų gėrimų išpilstymo į butelius gamyklas, „Frito Lay“ gamykla, gaminanti „Lay’s“, „Cheetos“ ir „Xpycteam“ traškučius, ir „Wimm-Bill-Dann“ gamykla.

Cigareciu gamykla Rusijoje Philip Morris
Cigarečių gamykla Rusijoje „Philip Morris“

Cigaretės

JAV tabako kompanija „Philip Morris“ („Marlboro“, „Parliament“, „Bond“, „Chesterfield“, „L&M“, „Next“, „IQOS“) turi gamyklą Leningrado srityje.

Japonijos tabako bendrovei JTI („Winston“, „Mevius“, „Camel“, „Sobranie“, „Glamour“ ir „LD“) priklauso keturios gamyklos, iš kurių dvi – „Petro“ Sankt Peterburge ir „Donskoy Tobacco“ Rostove prie Dono – gamina galutinius produktus. Dar du fabrikai perdirba žaliavinį tabaką – „J.T.I. Elets“ Lipecko srityje ir „Kres Neva“ Leningrado srityje.

„British American Tobacco“ („Dunhill“, „Kent“, „Lucky Strike“, „Pall Mall“ ir „Rothmans“) valdo gamyklą BAT-SPb Sankt Peterburge.

Šios tabako bendrovės taip pat veikia Ukrainoje.

Elektronika

Pietų Korėjos bendrovė LG turi gamyklą Dorochovo kaime, Ruzskio rajone, Maskvos srityje.

Pietų Korėjos bendrovė „Samsung“ turi gamyklą Kalugos regione.

Vokietijos įmonė BSH (Bosch&Siemens) turi gamyklą netoli Sankt Peterburgo.

Mažmeninė prekyba

Prancūzų maisto prekių parduotuvių tinklas „Auchan“ Rusijoje turi 241 parduotuvę ir kol kas neketina pasitraukti iš šalies.

Didžiosios Britanijos tinklas „Tesco“ Rusijoje valdo 10 maisto ir ne maisto prekių parduotuvių.

Prancūzų ir turkų tinklas „LC Waikiki“ Rusijoje turi 20 parduotuvių.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button