Kokie sapnai rodo padidėjusį nerimo lygį?

Nerimas sapnuose

Naujas “Daily Mail” paskelbtas tyrimas rodo, kad nerimo sutrikimų turinčių žmonių sapnų turinys gali labai skirtis nuo sveikų žmonių. Išskiriamos trys temos, kurios dažniau pasitaiko nerimo sutrikimų turinčių pacientų sapnuose:

Tyrimą atliko Diuseldorfo universiteto mokslininkai ir paskelbė žurnale Dreaming.

Sapnai parodo padidėjusį nerimo lygį

Buvo parinktos dvi grupės žmonių:  38 žmonės, turintys sutrikimų ir 38 sveiki žmonės, tyrimo metu rašė sapnų dienoraščius, kurie vėliau buvo lyginami.

Tyrėjai padarė išvadą, kad skirtingų grupių žmonių sapnų turinys labai skiriasi, o kai kurios temos buvo labiau paplitusios tarp nerimo sutrikimų turinčių žmonių.

Tai yra persekiojimas, fizinis užpuolimas, paralyžius dėl išgąsčio, artimųjų mirtis ir nelaimingi atsitikimai, tokie kaip lėktuvo katastrofos ir kt. Be to, kad nerimo sutrikimų turinčių žmonių sapnuose buvo daugiau neigiamų dalykų, daugiau personažų, vietovių, kelionių ir transporto, juose buvo mažiau teigiamų akimirkų ir malonių epizodų.

Taip pat nerimo sutrikimų turintys žmonės dažniau sapnuodavo buvusius meilužius ir partnerius.

Mokslininkai pastebėjo, kad nerimo sutrikimų turinčių žmonių sapnai dažniausiai siejami su didele jėga ir greičiu, pavyzdžiui, greitai važiuojančiomis transporto priemonėmis.

Nerimą turintys pacientai jautė daugiau neigiamų jausmų, įskaitant pyktį, baimę, baimę ir liūdesį, ir mažiau teigiamų, pavyzdžiui, laimę.

Taigi mokslininkai iškėlė hipotezę, kad nerimo sutrikimo buvimas išprovokuoja didesnį bendrą subjektyvų sapnų ir sapnų vaizdų intensyvumą.

Išeiti iš mobilios versijos