Koks yra geriausias laikas mokytis: atsakymas jus nustebins


Geriausias metas mokytis

Prasidėjus rugsėjui mokymasis daugeliui žmonių tapo beveik kasdieniu ritualu, tačiau kada geriausia sėsti ir mokytis? Pasirodo, kad paros laikas turi didžiulę įtaką jūsų gebėjimui mokytis ir įsiminti informaciją.

Jei mokotės ar dirbate mokykloje, tikriausiai pastebėjote, kad skirtingu dienos metu jums skirtingai sekasi skaityti, spręsti uždavinius ir pan. Šį reiškinį galima paaiškinti chronobiologijos mokslu, nes jūsų smegenys tiksliai žino, kada geriausia mokytis.

Kada mokytis?

Žinoma, nauji tyrimai rodo, kad mokymosi efektyvumas priklauso ne tik nuo laiko, bet ir nuo dešimčių kitų veiksnių, tačiau nereikėtų pamiršti ir tinkamo tvarkaraščio. Pasirodo, smegenys efektyviausiai dirba nuo 10:00 iki 14:00 val. ir nuo 16:00 iki 22:00 val. Tuo tarpu mažiausiai efektyvus laikas mokytis yra nuo 04:00 iki 07:00 val. ryto.

Jei mėgstate mokytis rytais, tai geras laikas, nes smegenys paprastai būna aštriausios po miego ir pusryčių. Be to, natūrali šviesa teigiamai veikia produktyvumą, nes ji naudinga akims ir padeda palaikyti budrumą.

Šiuo laikotarpiu geriausia atsiversti vadovėlį ir išmokti naują teoriją arba peržiūrėti ankstesnių dienų užrašus, nes ryte atmintis veikia geriausiai.

Po pietų jūsų smegenys geriausiai geba integruoti naują informaciją į jau įgytas žinias. Mokymasis dieną taip pat gali duoti gerų rezultatų, nes šiuo paros metu žmonės yra aktyviausi.

Nustebsite, bet mokymasis vėlai vakare ir naktį, kuris įprastas daugeliui moksleivių ir studentų, taip pat turi privalumų. Jei reikia dirbti prie kūrybinio projekto, nėra geresnio laiko nei naktis – tuomet suaktyvėja jūsų kūrybiškumas ir jūs labiau susitelkiate į darbą.

Be to, miegas iškart po mokymosi padeda apdoroti informaciją galvoje ir geriau ją įsiminti. Tačiau svarbu nepulti į kraštutinumus ir nepamiršti sveiko miego, kuris turėtų trukti 7-9 valandas.

Išeiti iš AMP versijos