Kuo naudinga dilgėlių arbata? Štai atsakymas

Dilgėlių arbata

Tikriausiai kiekvienas yra kada nors palietęs dilgėlę plika oda. Iš tikro šis augalas neturi nieko blogo, nes būtent dilgėlės turi daug naudos mūsų sveikatai, jei jos naudojamas miltelių, sirupo ar arbatos pavidalu.

Dilgėlių arbatoje yra antioksidantų

Dilgėlių arbatoje yra daug antioksidantų karotinoidų, terpenoidų ir polifenolių. Polifenoliai atlieka svarbų vaidmenį lėtinių ligų, tokių kaip nutukimas, diabetas, vėžys ir širdies ligos, profilaktikai ir gydymui.

Padeda susidoroti su alergijos simptomais

2017 m. atliktas tyrimas parodė, kad dilgėlės padėjo sumažinti alergijos simptomus, tokius kaip sloga ir čiaudulys. Specialistai paaiškina, kad taip yra dėl dilgėlių antihistamininių savybių, ypač jos gebėjimo blokuoti tam tikrus histamino receptorius, dalyvaujančius uždegiminėje alerginėje reakcijoje.

Mažina uždegimą

Tyrimai rodo, kad dilgėlės gali padėti nuo uždegiminių ligų, tokių kaip raumenų skausmas, artritas, osteoartritas ir dirgliosios žarnos liga. Tyrimai taip pat parodė teigiamų rezultatų tiems, kurie turi širdies ir kraujagyslių sutrikimų, pavyzdžiui, sumažėjusį kraujospūdį.

Exit mobile version