Kuriose šalyse arbatpinigių geriau nepalikti, kad nepatektumėte į bėdą?

Arbatpinigiai

Kiekvienais metais milijonai turistų aplanko kitas šalis ir išleidžia ne mažai pinigų įvairiems restoranams. Toks mums pažįstamas ritualas kaip padėka padavėjui arbatpinigių forma gali sukelti problemų poilsiautojams kai kuriose šalyse.

Pasaulyje yra nemažai turistų lankomų vietų, kuriose arbatpinigių palikimas yra nepriimtinas, o kai kuriais atvejais netgi neteisėtas.

Kinija

Kinijoje nėra įprasta palikti arbatpinigių restoranuose ar kavinėse. Tačiau arbatpinigių davimas oro uostuose ir kitose įstaigose yra net neteisėtas.

Prieš palikdami pinigus padavėjui, turistams svarbu atkreipti dėmesį į vietos tradicijas ir pasitikrinti restorano politiką. Daug kur lankytojams draudžiama duoti arbatpinigių.

Jei tikrai norite padėkoti darbuotojams, pasakykite keletą gražių žodžių arba parašykite apie juos atsiliepimą.

Nors arbatpinigių davimas Kinijoje nėra įprasta praktika, priimtina palikti kelis dolerius privatiems vairuotojams, taksi vairuotojams, kelionių gidams ir viešbučių nešikams kaip padėkos ženklą už suteiktas paslaugas.

Japonija

Japonijoje arbatpinigių davimas dažnai suvokiamas kaip turisto nesupratingumas ar grubumas. Taip yra dėl to, kad daugelis restoranų mano, kad klientai jau moka už gerą aptarnavimą apsilankę jų įstaigoje.

Pasitaiko net atvejų, kai darbuotojai mano, kad įstaigos svečias netyčia pamiršo pinigus prie stalo ir gali pasivyti, kad grąžintų.

Naujoji Zelandija ir Australija

Ekspertai teigia, kad arbatpinigių davimas Australijoje nėra privalomas, bet tam tikrais atvejais sveikintinas.

Jei vakarieniaujate su didele kompanija ir užsisakėte kelis patiekalus, padavėjui galite palikti 10% arbatpinigių nuo bendros sumos.

Tradicija palikti arbatpinigių atsirado dėl poreikio parodyti dėkingumą už gerą paslaugą, taip pat šiek tiek pakelti atlyginimus šioje srityje.

Exit mobile version