Kuris namas patogesnis ir funkcionalesnis: vieno ar dviejų aukštų?

Namas - vieno ar dviejų aukštų

Gyvenamųjų namų projektavimo ir statybos ekspertai tvirtina, kad pastaraisiais metais Lietuvoje buvo didžiulis postūmis įsigyti asmeninį būstą ar statyti būstą. Kylant šalies ekonomikai auga ir gyventojų pajamos, todėl žmonės linkę investuoti vis daugiau pinigų į savo gyvenimo sąlygų gerinimą. Nuo senų senovės individualūs namai buvo siejami su gerovės, komforto ir gyvenimo lengvumo idėja. Tai tiesa, su kuria sunku ginčytis. Tačiau, siekdami pagerinti gyvenamąją aplinką, žmonės susiduria su naujomis dilemomis. Vienas tokių – kuris namas patogesnis ir funkcionalesnis: vieno ar dviejų aukštų?

Sklypo dydis yra svarbus kriterijus

Ekspertai teigia, kad namus reikia pasirinkti pagal sklypą ir jo dydį, juk tai vienas svabriausių kriterijų. Tikėtina, kad namo aukštų skaičius dažniausiai nustatomas pagal turimą ar planuojamą įsigyti sklypo dydį. Architektai sako, kad šis klausimas pirmiausia užduodamas jų darbo praktikoje, kai užsakovas negali apsispręsti: vieno aukšto namo projektas ar dviejų aukštų projektas? Vieno aukšto namas su visomis būtinomis patalpomis užims didesnį sklypo dydį nei dviejų aukštų pastatas. Jei daug erdvės planuojate įrengti lauko pavėsinei, vaikiškoms supynėms ar smėlio dėžėms, daržui, daržui, mažesnė aikštelė gali neišvengiamai priversti rinktis dviejų aukštų namą. Tuo tarpu, jei pageidaujate namų siūlomo komforto, pasirinkimas bus vieno aukšto namas, o vieno aukšto namų projektai yra čia.

Šeimos narių skaičius ir amžius

Žmonių, kurie gyvens name, skaičius ir amžius yra labai svarbus kriterijus renkantis būstą. Vaikams ar pagyvenusiems žmonėms lipti laiptais ne tik nepatogu, bet ir pavojinga. Tuomet vieno aukšto namas yra labai protingas sprendimas, suteikiantis patogumo ir komforto jausmą. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Jų asmeninės erdvės klausimas labai svarbus mažiems vaikams, taip pat ir vyresniems. Šiuo atveju antras aukštas puikiai tiks vaikų kambariui. Namų statybos ir baldų ekspertai garantuoja: sprendimas visada yra. Jei vis dėlto nusprendėte įsigyti dviejų aukštų namą, bet nerimaujate dėl savo šeimos saugumo, sutelkite dėmesį į tinkamos laiptų dangos pasirinkimą. Juk patys laiptai sukurti taip, kad jais patogiai ir saugiai galėtų lipti bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonės. Klausimas: Kaip greitai galiu įsikurti naujame name – tai labai dažnas namų statytojų ir namus projektuojančių architektų klausimas. Vieni ir kiti sutinka, kad viskas priklauso nuo individualių poreikių kokybės ir kiekybės. Vieniems aktualios tik būtiniausios gyvenamosios erdvės, kiti renkasi atskiras zonas poilsiui, darbui, svečių priėmimui ir kitoms zonoms. Tačiau specialistai teigia, kad paprastai vieno aukšto namo statyba užtrunka trumpiau nei dviaukštis.

Exit mobile version