Net jei kepenyse nėra jokių sutrikimų, su šiuo organu reikia elgtis atsargiai, nes jis veikia kaip mūsų organizmo filtras, dalyvauja medžiagų apykaitoje ir virškinime. Kepenų funkcijos sutrikimai dažniausiai pasireiškia nemaloniais simptomais ir prasta sveikata.
Prancūziško stiliau bulvytės fri
Dažnai patiekiamos greitojo maisto restoranuose ir daugelyje kavinių kaip paprasčiausias garnyras. Kepenys dalyvauja virškinant riebalus: jos juos skaido ir paverčia energija. Tačiau vartojant per daug riebaus maisto (o gruzdintos bulvytės priklauso šiai kategorijai) gali labai padidėti kepenų apkrova. Dėl to pačiose kepenyse netgi kaupiasi riebalų sankaupos. Taip nutinka sergant nealkoholine suriebėjusių kepenų liga, kai kepenyse vystosi uždegimas ir jos nustoja tinkamai veikti.
Dešra
Saliamis, peperoni ir kitos rūkytos dešros atrodo labai apetitiškai, tačiau tokius gaminius sunku pavadinti sveikais. Jų sudėtyje yra perdirbtos mėsos, kuri nėra pati sveikiausia organizmui, taip pat daug sočiųjų riebalų, kurie kenkia kepenims ir apskritai organizmui.
Alkoholis
Viena iš pagrindinių kepenų funkcijų – šalinti toksinus. Alkoholis patenka į šią kategoriją. Pernelyg didelis vartojimas to, ką kepenys turi pašalinti, privers šį organą dirbti per sunkiai. Alkoholis pažeidžia kepenų audinį, jį pakeičia jungiamasis audinys, kuris negali atlikti visų šių būtinų funkcijų. Atsiranda fibrozė, o vėliau – kepenų cirozė.
Nenugriebtas pienas
Per daug riebaus pieno taip pat gali pakenkti kepenims dėl sočiųjų riebalų, kurių tokiuose produktuose yra dideli kiekiai. Jų perteklius taip pat gali pakenkti kepenims, o jei jos jau turi kokių nors problemų, gali jas dar labiau sustiprinti. Geriau pereiti prie vidutinio ar mažo riebumo pieno, kuris yra ne mažiau skanus, bet daug sveikesnis kepenims.
Ledai
Įprastuose leduose paprastai būna daug cukraus ir sočiųjų riebalų. Dėl to kepenys taip pat pernelyg apkraunamos. Ledai karštą dieną ar per vakarėlį yra priimtini, tačiau nereikėtų persivalgyti šio produkto.