Lukašenka pripažino Ukrainos apšaudymą iš Baltarusijos

Lukasenka pripazino Ukrainos apsaudyma is Baltarusijos

Lukasenka pripazino Ukrainos apsaudyma is Baltarusijos

Aleksandras Lukašenka atsakė į Ukrainos prezidento kreipimąsi į baltarusius, kad referendume jie pasirinktų teisingą sprendimą.

Sekmadienį, vasario 27 d., Aleksandras Lukašenka patvirtino, kad iš Baltarusijos teritorijos buvo suduoti smūgiai Ukrainai. Tai jis sakė kalbėdamas su žurnalistais po balsavimo referendume dėl respublikos Konstitucijos pataisų.

Taip jis reagavo į Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio raginimą baltarusiams referendume priimti teisingą sprendimą.

„Dabar vykstančiame kare, deja, esate ne toje pačioje pusėje kaip mes. Iš jūsų teritorijos Rusijos Federacijos kariai leidžia raketas į Ukrainą. Jūsų teritorijoje žudomi mūsų vaikai, griaunami mūsų namai, bandoma sugriauti viską, kas buvo kuriama dešimtmečiais… Ir visa tai de facto yra referendumas ir jums. Jūs nusprendžiate, kas esate. Jūs sprendžiate, kas esate ir kaip žiūrėsite į akis savo vaikams, vienas kitam ir kaimynams. O mes esame jūsų kaimynai”, – sakė Ukrainos vadovas.

Atsakydamas Lukašenka piktinosi, kad baltarusiams nurodinėjama, ką daryti: „Į ką jis kreipiasi? Su ukrainiečiais visada elgėmės humaniškai!”.

Jis sakė, kad Ukrainoje esą gaudomi ir mušami rusai ir baltarusiai, o savo veiksmais „Ukraina tarsi stumia Baltarusiją į specialią operaciją, kad apsaugotų savo piliečius”. Jis taip pat teigia, kad „Ukrainos teritorijoje nėra nė vieno Baltarusijos kario.

Galiausiai A. Lukašenka pripažino, kad Ukraina buvo apšaudoma, be kita ko, iš respublikos teritorijos.

„Konflikto pradžioje buvo 2-3 raketų smūgiai iš Baltarusijos pietų, nes Kijevas prie sienos dislokavo 3-4 raketų divizionus”, – sakė jis ir pagrasino, kad „konfliktas Ukrainoje yra gėlės, jei jis ir toliau vystysis, bus uogų”.

Priminsime, kad šiandien Kremlius pranešė, jog Rusijos delegacija yra Minske ir yra pasirengusi deryboms su Kijevu. Savo ruožtu Volodymyras Zelenskis sakė, kad Ukraina pasirengusi dialogui, bet tik tuose miestuose, iš kurių į Ukrainą neskrenda raketos.

Exit mobile version