Naujienos

Malta legalizuoja kanapes asmeniniam naudojimui

Maltoje bus leidžiama auginti ir vartoti kanapes. Maltos valdžia leis namuose auginti ne daugiau kaip keturis kanapių augalus, iš kurių bus galima pasilikti iki 50 g. džiovinto grynojo produkto.

Malta legalizuoja kanapes asmeniniam naudojimui

Maltoje nuo 2022 metu kanapes taps legalios
Maltoje nuo 2022 metų kanapės taps legalios / Nuotr. pexels.com

Šią savaitę Malta taps pirmąja Europos valstybe, kurioje bus įteisintas kanapių auginimas ir laikymas asmeniniam naudojimui. Balsavimas parlamente vyks gruodžio 14 d., praneša „The Guardian“.

Šalis ketina įteisinti ne daugiau kaip septynių gramų šio narkotiko laikymą 18 metų ir vyresniems asmenims. Taip pat bus leidžiama namuose auginti iki keturių kanapių augalų, iš kurių galima pasilikti iki 50 g džiovinto produkto.

Taip pat planuojama leisti ne pelno siekiantiems kanapių klubams auginti šiuos svaigalus ir platinti juos savo nariams. Nariais galėtų tapti ne daugiau kaip 500 žmonių, o kiekvienam asmeniui būtų galima duoti ne daugiau kaip septynis gramus per dieną ir ne daugiau kaip 50 gramų per mėnesį.

Pažymima, kad 2022 m. po šio Maltos žingsnio, tikriausiai bus vykdomos reformos visoje Europoje dėl kanapių legalizavimo.

Už ne daugiau kaip 28 gramų kanapių laikymą gresia bauda nuo 50 iki 100 eurų, tačiau teistumas neišnyksta. Jaunesni nei 18 metų asmenys, pas kuriuos bus rasta kanapių, bus teisiami, tačiau nebus suimti. Asmenims, vartojantiems kanapes vaiko akivaizdoje, gresia bauda nuo 300 iki 500 eurų.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: