Maistas / Gėrimai

Meilė kavai ir šokoladui yra įaugusi į mūsų DNR – tyrimas

"Kavos geną" turintys žmonės yra energingesni ir pasižymi greita medžiagų apykaita.

Amerikiečių mokslininkai atliko kofeino poveikio sveikatai tyrimus ir padarė įdomių išvadų. Pasak jų, priklausomybę kavai ir šokoladui lemia vadinamasis „kavos genas“, kuris lemia, kaip stipriai žmogus mėgsta šiuos produktus. Apie tai pranešė CNN.

Kava ir sokoladinis pyragas
Kava ir šokoladinis pyragas / Nuotr. Pexels.com

Kava ir šokoladas

Paaiškėjo, kad žmonės, kurie renkasi juodą kavą, dažniausiai mėgsta ir juodąjį šokoladą. Be to, kavos genas turi įtakos, kodėl vieni žmonės per dieną išgeria daug puodelių kavos, o kiti – ne.

„Žmonės, turintys šį geną, greičiau pasisavina kofeiną, todėl stimuliuojantis poveikis išnyksta greičiau ir jiems reikia gerti daugiau kavos“, – sakė Marilyn Cornelis, Ilinojaus valstijoje esančio Šiaurės vakarų universiteto Feinbergo medicinos mokyklos prevencinės medicinos docentė.

Be to, šį genetinį polinkį turintys žmonės mieliau renkasi paprastą arbatą nei saldintą arbatą, o kartaus juodojo šokolado – švelnesnį pienišką šokoladą. Ir tai neturi nieko bendra su gėrimų skoniu, tikina mokslininkai. Šį geną turintys žmonės renkasi juodą kavą ir arbatą, nes kartumo skonis jiems asocijuojasi su padidėjusiu protiniu budrumu, kurį jie paprastai gauna nuo kofeino.

Apibendrinant žurnale BMC Public Health publikuotą tyrimą, nustatyta, kad kavą geriantys asmenys 21 % rečiau sirgo lėtinėmis kepenų ligomis, 20 % rečiau sirgo lėtinėmis ar suriebėjusiomis kepenų ligomis ir 49 % rečiau mirė nuo lėtinių kepenų ligų nei kavos negeriantys asmenys.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: