Sportas / Sveikata

Menstruacinė taurelė turi minusų, bet ją rinktis – verta

Šiandien ne viena moteris susiduria su dilema – kokias higienos priemones pasirinkti menstruacijų metu: vienkartines ar daugkartines. Vis labiau į tvarumą besiorientuojanti visuomenė tarsi ragina atkreipti dėmesį į daugkartines priemones, kaip pavyzdžiui, menstruacines taureles, tačiau ne vienai moteriai kyla abejonių ar jas bus patogu naudoti. Ar tikrai verta investuoti? Ar ši priemonė pakankamai higieniška?

Menstruacinė taurelė visai ne šių dienų išradimas

Menstruacinę Taurelę 1937 m. išrado amerikiečių aktorė Leona Chalmers, kuri parašė vieną iš pirmųjų intymiam moterų gyvenimui skirtą knygą „Intymioji moters gyvenimo pusė“ (angl. The Intimate Side of a Woman’s Life). Taurelė buvo viena iš pirmųjų priemonių, skirtų naudoti menstruacijų metu, tačiau populiaria netapo. Pirmosios taurelės gamintos iš latekso. Šios medžiagos trūkumas, atsiradęs dėl Antrojo Pasaulinio karo, tapo viena iš priežasčių dėl ko taurelių gamyba buvo sustabdyta. Kita svarbi priežastis – moterims tuo metu nebuvo priimtina taurelės priežiūra. Anuomet išpopuliarėjo ir iki šiol labiausiai naudojamos vienkartinės priemonės mėnesinių metu: higieniniai paketai ir tamponai.

Šiandien siekdamos gyventi patogiau ir ekologiškiau moterys vis labiau atkreipia dėmesį į daugkartinio naudojimo priemones, tokias kaip daugkartiniai įklotai, daugkartinės kelnaitės arba jau minėtos menstruacinės taurelės. Pastarosios, šiuo metu gaminamos iš medicininio silikono, o jas galima naudoti apie dešimt metų. Šiuolaikinės moterys vis labiau atsigręžia į menstruacines taureles, nes tai padeda sutaupyti pinigų ir prisidėti prie aplinkos saugojimo.

Priežastys, kurios atgraso moteris rinktis menstruacinę taurelę

Moterys ilgai domisi taurelės praktiniu panaudojimu, skaito straipsnius ir žiuri įvairiausius vaizdo reportažus, tačiau įsigyti šią priemonę ryžtasi ne kiekviena. Viena iš nusivylimo priežasčių – kraujo pratekėjimas, kuris atsiranda neteisingai įsidėjus taurelę, dėl to joms tenka rinktis mišrų būdą – menstruacinę taurelę ir vienkartines higienos priemones. Dar keli įdomūs faktoriai, kurie atgraso moteris rinktis tvaresnę priemonę, tai – nežinojimas, kaip naudotis menstruacine taurele, nemalonus pojūtis ir infekcinės ligos. Dėl netinkamos taurelės priežiūros, moterims pasireiškia nuolat varginančios grybelinės infekcinės ligos, tokios kaip pienligė. Visos šios priežastys išsamiai išnagrinėtos 2021 m. gruodžio mėn. publikuotame žurnale „Lietuvos akušerija ir ginekologija“, straipsnyje „Menstruacinės taurelės naudojimas tarp Lietuvos moterų“.

Tinkamas taurelės naudojimas ir priežiūra

Ne visos moterų baimės dėl menstruacinės taurelės naudojimo yra pagrįstos. Stereotipas, kad tai nehigieniška priemonė nėra teisingas. Menstruacinė taurelė pagaminta iš medicininio silikono, kuris mūsų viduje, kitaip nei tamponai ar įklotai, nepalieka jokių pėdsakų po savęs. Norint tinkamai prižiūrėti taurelę, ją tereikia vieną kartą prieš mėnesinių ciklą išvirinti vandenyje, tam užtruksite vos 10 min. Tarp kasdienių keitimų, tereikia ją išplauti po tekančiu vandeniu. Jei norite tinkamai įsidėti – praktikuokitės. Įsidėjusi taurelę ir ją patempusi už kakliuko turite jausti vakuumą. Nebijokite, ji neužstrigs. Kitas svarbus klausimas, kylantis moterims – kiek ją galima laikyti įsidėjus. Gydytojai rekomenduoja taurelę laikyti iki 8–12 val. Tai reiškia, kad esant negausioms mėnesinėms taurelę galite naudoti nors ir visą dieną, tai ypač patogu naktį.

Tyrimas atkleidė: moterys, naudojančios menstruacinę taurelę, buvo patenkintos šia priemone

Lietuvos mokslininkų atliktas tyrimas: „Menstruacinės taurelės naudojimas tarp Lietuvos moterų“ atkleidė, kad menstruacinę taurelę yra naudoję beveik 65 proc. tyrimo respondenčių (tyrime dalyvavo 712 moterų), iš jų 79 proc. nurodė, kad priemonė puikiai arba gerai užtikrina, kad kraujas nepratekėtų. Nustatyta, kad naudojant menstruacines taureles, infekcinių ligų rizika – žymiai mažesnė, nei naudojant vienkartines higienos priemones. Mažiau nei 4 proc. tyrime dalyvavusių respondenčių pasireiškė su menstruacine taurele sieta infekcija.

Pasvėrus visus menstruacinės taurelės pliusus ir minusus, galima teigti, kad tai žingsnis link patogesnio rytojaus. Nors išlieka pratekėjimo baimė ar nepatogumo jausmas naudojant taurelę, tačiau šiuos pojūčius galima pakeisti ieškant daugiau informacijos apie naudojimąsi, o kilus klausimams, nebijoti kreiptis į ginekologą.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button