Internetas / WEB

„Meta“ grasina uždaryti „Facebook“ Europoje

Zuckerbergas negali susitarti dėl duomenų privatumo

„Meta“ rimtai svarsto galimybę pasitraukti iš Europos rinkos dėl galiojančio ES dalijimosi duomenimis įstatymo. „Facebook“ ir „Instagram“ savininkas gali nebegalėti toliau teikti paslaugų neperduodamas duomenų iš vienos šalies ir regiono į kitą. Tai pirmas toks griežtas M. Zuckerbergo pareiškimas šiuo klausimu, kuris gali nustebinti daugelį interneto naudotojų.

Facebook

„Meta“ gali uždaryti „Facebook“ Europoje

Ši prieštaringai vertinama naujiena pateikta metinėje „Meta“ ataskaitoje Vertybinių popierių ir biržos komisijai. Bendrovės atstovai jame piešia juodąjį scenarijų, pagal kurį „Facebook“ ir „Instagram“ europiečiams tektų uždaryti. Tai glaudžiai susiję su Europos teisės aktais dėl asmens duomenų apyvartos. Jie leidžia paimti informaciją apie Europos platformos naudotojus ir nusiųsti ją į JAV serverius.

„Meta“ jau seniai susiduria su problemomis ir kritikuoja ES. M. Zuckerbergo įmonė teigia, kad galimybė apdoroti duomenis yra labai svarbi jos verslui. Tai susiję ne tik su veiklos klausimais, bet ir su reklamos nukreipimu, iš kurio „Facebook“ ir „Instagram“ uždirba pinigus. Naujuoju ES teisės aktu anksčiau naudotos sistemos pripažintos negaliojančiomis, todėl „Meta“ ne visada gali sudaryti dalijimosi duomenimis susitarimus.

Pačioje ataskaitoje teigiama:

Jei negalime dalytis duomenimis tarp šalių ir regionų, kuriuose vykdome veiklą, arba jei negalime dalytis duomenimis tarp savo produktų ir paslaugų, tai turi įtakos mūsų gebėjimui teikti paslaugas, paslaugų teikimo būdui arba gebėjimui skatinti reklamą. M. Zuckerbergas

Tame pačiame pranešime nurodoma, kad „Meta“ planuoja pasirašyti sutartis 2022 m., tačiau jei tai nepavyks, ji tikriausiai negalės siūlyti savo paslaugų Europoje. Daugeliui žmonių „Facebook“ ir „Instagram“ nebuvimas gali būti netgi gera žinia, tačiau daugelis įmonių, norėdamos parduoti savo produktus, remiasi šiose svetainėse transliuojamomis reklamomis. Nors dėl šios priežasties „Meta“ pasitraukimas iš Europos rinkos bus problemiškas.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button