Kiekvieno žmogaus kūnas yra unikalus. Tačiau yra dalykų, būdingų visiems žmonėms. Ir tikriausiai šie faktai jus nustebins.
Faktai apie žmogaus kūną
- Ryte žmogus yra aukštesnis. Stuburas dažniausiai būna 1-2 cm ilgesnis nei prieš miegą. Taip yra dėl to, kad stuburas susideda iš kremzlių. Dieną mes susitraukiame veikiami gravitacijos, o naktį einame miegoti ir stuburas išsitempia.
- Nesvarumo būsenoje širdis tampa apvalesnė. Nesvarumo būsenoje širdis pradeda mažiau sverti, mažėja jos tūris. Tyrimai rodo, kad tokioje būsenoje ji „suapvalėja“ 9,4 proc.
- Skrandžio rūgštis gali virškinti net patį skrandį. Dėl to žmonės ir suserga opomis.
- Širdis plaka ritmiškai, kartu su dainomis, kurias girdime. Daugumos dainų ritmo dažnis, kaip ir širdies susitraukimų dažnis, yra maždaug 60–200 dūžių per minutę.
- Kūnas gali švytėti tamsoje. Bet mes to nematome, nes ši šviesa yra 1000 kartų silpnesnė, nei gali aptikti mūsų regėjimas.
- Kūnas gali savarankiškai gaminti alkoholį. Tai atsitinka kai kuriems žmonėms, kai jie valgo tam tikrą angliavandenių maistą. Taip yra dėl to, kad jų skrandis negali paversti cukraus į angliavandenius.
- Unikalūs ne tik pirštų atspaudai, bet ir ausys bei liežuviai. Britų mokslininkai išsiaiškino, kad pagal ausis žmogų galima atpažinti 99,6 proc. tikslumu.
- Kiekvieną minutę kūne miršta 300 milijonų ląstelių. Bet tai tik 0,0001% visų ląstelių skaičiaus.
- Maisto temperatūra gali turėti įtakos skoniui. Aukštoje temperatūroje rūgštus skonis jaučiamas ryškiau.
- Yra šeštas skonis. Tai yra “umami”, tai yra jūros gėrybių ir mėsos skonis.
- Antrosios smegenys. Mokslininkai išsiaiškino, kad jos yra žarnyne. Juk mūsų virškinimo sistema gali veikti be smegenų kontrolės.