Naminiai gyvūnai gali būti blogo žmogaus miego kaltininkai: ką reikia žinoti

Miegas ir naminiai gyvūnai

Gyvūnai paprastai padeda žmonėms sumažinti nerimą ir stresą. Tuo pačiu metu jie gali paveikti šeimininkų miegą, kartais net sugadinti.

Naminiai gyvūnai gali sugadinti žmogaus miegą

Šunų šeimininkai dažnai kenčia nuo miego sutrikimų. Žmonės, turintys kačių, taip pat dažnai patiria miego problemų, bet ne tiek, kiek šunų savininkai.

Tyrėjai išsiaiškino, kad nors naminiai gyvūnai dieną atpalaiduoja savo šeimininkus, galiausiai jie daro neigiamą įtaką bendrai miego kokybei.

Viena vertus, šunys ir katės gali būti naudingi žmogaus miego kokybei dėl jų teikiamos socialinės paramos. Naminiai gyvūnai suteikia saugumo ir draugystės jausmą, o tai gali sumažinti nerimo, streso ir depresijos lygį. Tačiau, kita vertus, augintiniai gali sutrikdyti jų šeimininkų miegą.

Taigi mokslininkai atsižvelgė į tyrimo dalyvių miego istoriją, atkreipdami dėmesį į tokius veiksnius kaip:

Tyrėjai daugiausia dėmesio skyrė naminių gyvūnėlių savininkams JAV, nagrinėdami Nacionalinio sveikatos ir mitybos tyrimo tyrimo (NHANES) duomenis nuo 2005 iki 2006 m. Iš viso buvo ištirta apie 5500 žmonių – 51,7% moterų ir 48,3% vyrų.

Gyvūnų savininkai dažniau miega blogai

Palyginti su ne naminių gyvūnėlių savininkais, šunų savininkai turi daugiau miego problemų, įskaitant miego sutrikimus, laikiną kvėpavimo sustojimą miego metu, neramumo ar mieguistumo jausmą, jiems reikia tablečių, kad užmigtų, per mažai miega naktį, trūkčioja kojos.

Tuo pačiu metu kačių savininkai kenčia nuo knarkimo, užmigimo sutrikimų ir kojų trūkčiojimo.

Miego ir naminių gyvūnėlių ryšiui reikia atlikti tolesnius tyrimus, kurie galėtų padėti suprasti, kaip gydytojai gydo pacientus, kurių miego kokybė bloga, ir padėti ekspertams kurti švietimo išteklius apie tokius pavojus sveikatai.

Exit mobile version