Naujienos

Nauja COVID atmaina, PSO šaukia skubų posėdį

Naujuoju koronaviruso variantu jau užsikrėtė 82 žmonės: 77 – Pietų Afrikos Respublikoje, keturi – Botsvanoje ir vienas – Honkonge.

Šiandiena, lapkričio 26 d., vyksta skubus Pasaulio sveikatos organizacijos posėdis, kuriame bus aptarta Pietų Afrikoje nustatyta nauja koronaviruso B.1.1.529 mutacija. Apie tai pranešė „Financial Times“.

PSO: Nauja COVID-19 atmaina

Pažymima, kad susitikimo dalyviai planuoja nustatyti, ar naujoji atmaina yra susirūpinimą keliantis SARS-CoV-2 variantas.

Pietų Afrikos Respublikos reagavimo į epidemijas ir inovacijų centro vadovas Tulio de Oliveira leidiniui sakė, kad PSO baiminasi dėl spartaus B.1.1.529 plitimo, todėl ir buvo surengtas susitikimas. Mokslininko teigimu, dėl labai didelio mutacijų skaičiaus ir naujosios atmainos atsparumo vakcinoms kyla didelė užsikrėtimo tikimybė.

„Bet koks naujas variantas, gebantis išvengti vakcinų arba plintantis greičiau nei „Delta“, gali tapti rimta problema pasauliui išeinant iš pandemijos“, – sakė jis.

Laikraštis praneša, kad iki šiol nauja COVID atmaina užsikrėtė 82 žmonės: 77 Pietų Afrikoje, keturi Botsvanoje ir vienas Honkonge. Prieš dvi dienas tokių atvejų buvo dešimt.

Prisiminkite, kad B.1.1.1.529 padermė turi 32 mutacijas baltyme – viruso dalyje, kuri daugumoje vakcinų naudojama imuninei sistemai paruošti COVID.

Didžioji Britanija ir Izraelis sustabdo skrydžius į daugelį Afrikos šalių dėl naujos koronaviruso atmainos

Sustabdomi skrydziai i Afrika

Jungtinė Karalystė nuo lapkričio 26 d. vidurdienio sustabdo skrydžius į šešias Afrikos šalis. Izraelis taip pat ruošiasi įvesti draudimą užsieniečiams keliauti į Pietų Afriką ir iš jos dėl naujos COVID-19 atmainos.

„UKHSA (Jungtinės Karalystės sveikatos agentūra) tiria naują galimybę. Reikia daugiau duomenų, tačiau jau dabar imamės atsargumo priemonių. Nuo rytojaus popietės šešios Afrikos šalys bus įtrauktos į raudonąjį sąrašą, bus laikinai uždrausti skrydžiai, o JK keliautojams bus taikomas karantinas“, – tviteryje rašė JK sveikatos apsaugos ministras Sajidas Javidas.

Kelionių apribojimai taikomi Pietų Afrikai, Botsvanai, Lesotui, Esvatiniui (Svazilandui), Zimbabvei ir Namibijai.

Iš šių šalių į JK atvykusiems asmenims reikės 10 dienų praleisti karantine viešbučiuose. Vyriausybė paprašys visų, kurie per pastarąsias 10 dienų keliavo į vieną iš minėtų šalių, pasitikrinti sveikatą ir pasidaryti COVID-19 testą.

Izraelis taip pat įtraukė Pietų Afriką, Lesotą, Botsvaną, Zimbabvę, Mozambiką, Namibiją ir Esvatinį į „raudonąjį sąrašą“ šalių, kuriose yra didžiausia COVID-19 infekcijos rizika.

Izraelio ministras pirmininkas Naftali Bennett nurodė nedelsiant atlikti vertinimą ir sustabdyti skrydžius iš šių šalių į Izraelį ir iš jo.

Užsieniečiams iš šių šalių bus uždrausta atvykti į Izraelį, o grįžtantiems teks 7-14 dienų praleisti karantine viešbutyje, net jei jie yra visiškai paskiepyti.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: