Navalnas nuteistas devynerius metus kalėti griežto režimo pataisos darbų kolonijoje

Navalnas nuteistas devynerius metus kaleti griezto rezimo pataisos darbu kolonijoje

Navalnas nuteistas devynerius metus kaleti griezto rezimo pataisos darbu kolonijoje

Rusijos opozicijos lyderis buvo pripažintas kaltu dėl keturių sukčiavimo stambiu mastu atvejų ir nepagarbos teisingumui.

Navalnas nuteistas devyneriems metams

Kovo 22 d. Lefortovo teismas Maskvoje nuteisė Rusijos opozicijos aktyvistą Aleksejų Navalną devyneriems metams griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje. Politikas buvo pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir nepagarbos teismui, pranešė RBC.

Be to, A. Navalnas turi sumokėti 1,2 mln. rublių baudą.

Navalnas

Pažymima, kad teismo procesas vyko Vladimiro srities 2-ojoje įkalinimo kolonijoje. Žurnalistai stebėjo teismo proceso transliaciją.

Teismas pripažino A. Navalną kaltu dėl keturių sukčiavimo itin stambiu mastu epizodų (Baudžiamojo kodekso 159 straipsnio 4 dalis). Prieš metus vykusiame teismo posėdyje jis taip pat buvo apkaltintas nepagarba teisingumui (Baudžiamojo kodekso 297 straipsnio 1, 2 dalys).

Nuosprendyje teigiama, kad politikų interneto svetainių ir socialinių tinklų, kuriuose buvo skelbiama apie korumpuotus pareigūnus ir renkamos aukų formos, sukūrimas buvo plano pasisavinti netinkamai išleistus pinigus dalis.

Primename, kad baudžiamoji byla dėl sukčiavimo opozicijos lyderiui buvo iškelta 2020 m. gruodį. Kaltinamajame akte teigiama, kad A. Navalnas naudojosi savo įsteigtu Kovos su korupcija fondu, kad „pasisavintų lėšas iš neriboto skaičiaus asmenų”.

Tyrime teigiama, kad politikas dalyvavo keturiuose itin didelio masto sukčiavimo epizoduose, o gautus pinigus išleido „ekstremizmui ir asmeniniams poreikiams”.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos