Nepriekaištinga veja be didelių pastangų: kokią techniką pasirinkti jos priežiūrai?

Vejos priežiūra, vejos robotas

Vejos priežiūra, vejos robotas

Kiekvienas, turintis net ir nedidelį vejos plotą prie savo namų, nori, kad ji būtų nepriekaištinga. Ir nors kartais atrodo, kad tam reikia milžiniškų pastangų, šiandieninis vejos priežiūrai skirtų įrenginių pasirinkimas gali atitikti kiekvieno, net ir itin skubančio miesto gyventojo poreikius.

Vejapjovė-robotas – visų poreikiams

Vis dažniau patogumas ir inovatyvumas tampa neatsiejami nuo buities darbų. Išmanieji robotai padeda ne tik siurbiant ar plaunant grindis, valant langus, bet ir rūpinantis veja.

Šis sprendimas ypač tinkamas taupantiems laiką. Paruošus vejos roboto darbo lauką ir nustačius pjovimo planą, jis savarankiškai darbuosis visą sezoną, o jo nustatymus galima pakeisti mobiliojoje programėlėje savo telefone. Patikėjus vejos pjovimą robotui, galite laiką, kurį paprastai skirtumėte jos priežiūrai, leisti su šeima, draugais ir be rūpesčių mėgautis minkštutėle veja.

Specialistai pataria vejapjovę-robotą įjungti kiekvieną dieną. Kasdienė priežiūra suteiks vejai vešlumo, todėl ji atrodys lyg žalias kilimas. Nupjauta žolė liks kaip natūrali trąša – tai skatins geresnį augimą ir leis išvengti papildomo tręšimo.

Vejos pjovimas

Dideliam plotui – sodo traktoriukas

Turint prie namų ar sodyboje didesnį vejos plotą, ekspertai rekomenduoja apsvarstyti vejos pjovimo traktoriuko įsigijimo galimybę. Jis leis komfortiškai nupjauti nuo 10 iki 30 ir dar daugiau arų vejos.

Sodo traktoriuko pjovimo agregato plotis gali svyruoti nuo 65 iki 140 centimetrų ir dar daugiau. Todėl specialistai pataria pirmiausia įsivertinti, kokio pločio mašina pravažiuos pro visus tarpelius tarp jūsų vejoje esančių augalų.

Šio tipo technika dažniausiai būna benzininė ir yra skirta darbui dideliuose plotuose, tačiau reikia nepamiršti, kad kuo bus didesnis pjovimo plotas, tuo galingesnis ir platesnis turėtų būti vejos pjovimo traktoriukas.

Mechaninė ar savaeigė?

Mechanines vejapjoves specialistai pataria rinktis tik besirūpinantiems nedidele, vos 1-3 arų ploto veja. Šio tipo žoliapjoves vis dažniau pakeičia nedidelės, 32-34 cm pločio, elektrinės arba akumuliatorinės vejapjovės, gebančios atlikti tą patį darbą žymiai efektyviau ir komfortiškiau.

Renkantis vejapjovę, reikia apsispręsti, kokią pasirinkti – savaeigę ar stumiamą? Kadangi ji yra valdoma tik žmogaus rankomis, natūralu, kad jos pjovimui reikės įdėti daugiau fizinių pastangų. Norint jas bent šiek tiek sumažinti, pirkėjai labiau linkę rinktis savaeigę benzininę vejapjovę. Tuo tarpu elektrinės ir akumuliatorinės vejapjovės dažniausiai yra nesavaeigės, dėl jų lengvo svorio ir dėl energijos taupymo.

Kaip išsirinkti variklio tipą?

Kitas aspektas, svarbus renkantis vejapjovę – kokiu būdu ji bus varoma. Nuo to priklauso priežiūros aplinkybės, darbo trukmė, keliamas triukšmas.

Tačiau reikia nepamiršti, kad kuo didesnis vejos plotas, tuo dažniau teks krauti akumuliatorių. O norint išvengti situacijos, kai jis išsikrauna dar nebaigus pjauti vejos, specialistai rekomenduoja įsigyti papildomą akumuliatorių. Tuomet vienam išsikrovus, galėsite jį pakeisti kitu bei taip lengvai pratęsite pjovimo laiką. Specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad tą patį akumuliatorių dažnu atveju galima naudoti ir kituose to paties gamintojo įrankiuose.

Papildomi vejos priežiūros įrankiai

Siekiant, kad namų aplinka būtų nepriekaištinga, specialistai rekomenduoja apsvarstyti ne tik vejapjovės, bet ir kitų reikalingų priemonių įsigijimo galimybes.

Kadangi vejapjovė gali nepasiekti nupjauti vejos aplink medžius, gėlynus ar kitus pakraščius, ekspertai rekomenduoja kartu naudoti ir žoliapjovę – trimerį. Populiariausios išlieka benzininės krūmapjovės, leidžiančios pasiekti net atokiausius sodo kampelius. Taip pat pastaraisiais metais dėl tyliai veikiančio variklio ir paprasto eksploatavimo populiarėja akumuliatoriniai trimeriai.

Prie visos sodo priežiūros technikos ir įrankių, vertėtų įsigyti ir žirkles žolei kirpti. Jų pagalba greitai ir patogiai galima atlikti smulkius vejos padailinimo darbus, pakirpti augalus ar gyvatvorę bei pasiekti didesniems prietaisams neprieinamas sodo vietas.


Taip pat skaitykite:

Dalintis:
Exit mobile version