Daugelis žmonių nekenčia skambučių ir mielai pasirinktų keistis žinutėmis per „Messenger“. Kiti valandų valandas kalbės telefonu, diskutuos apie viską pasaulyje. Antros kategorijos žmonės gali susidurti su netikėtomis pasekmėmis sveikatai. Kodėl turėtumėte būti atsargūs ir nekalbėti per ilgai telefonu?
Kaip tai veikia kūną?
Kinijos nacionalinis inkstų ligų klinikinių tyrimų centras atliko įdomų eksperimentą, kurio metu nustatė ryšį tarp telefono naudojimo ir hipertenzijos. Tam jie paėmė duomenis iš Didžiosios Britanijos biobanko, kuriame buvo informacijos apie daugiau nei 200 000 žmonių nuo 37 iki 73 metų.
Specialiai sukurta programa rinko duomenis apie telefono naudojimo dažnumą, įskaitant pokalbių skaičių per savaitę. Taip pat buvo atsižvelgta į daugybę veiksnių, tokių kaip amžius, lytis, kūno masės indeksas, išsilavinimas, įvairių ligų buvimas ir kt. Dalyvių amžiaus vidurkis – 53,7 metų.
Stebėjimas truko 12 metų ir per tą laiką hipertenzija buvo diagnozuota 14 tūkst. dalyvių. Nustatyta, kad žmonės, kurie kalbėjo telefonu ilgiau nei 30 minučių per savaitę, turėjo 12% didesnę riziką susirgti hipertenzija nei tie, kurie kalbėjo trumpiau.
Žmonės, kurie kalbėjo 1-3 valandas per savaitę, turėjo 13% didesnę kraujospūdžio problemų riziką, 4-6 valandas – 16%, 6 ir daugiau valandų – 25%. Žmonės, kurių šeimoje jau kažkas sirgo hipertenzija, turėjo dar didesnę galimybę susirgti hipertenzija.
Verta paminėti, kad hipertenzija yra pagrindinis širdies priepuolio ir insulto rizikos veiksnys, kuris laikomas pagrindine priešlaikinio mirtingumo priežastimi pasaulyje.