Nuo šiol asteroidus, planetas ir palydovus galite stebėti tiesiogiai internetu

Visi asteroidai stebimi NASA

Visi asteroidai stebimi NASA

Visiškai interaktyvi “Eyes on Asteroids” naudoja mokslinius duomenis, kad padėtų vizualizuoti asteroidų ir kometų orbitas aplink Saulę. Priartinkite vaizdą ir keliaukite kartu su mėgstamais kosminiais aparatais, kurie gražia 3D raiška tyrinėja šiuos įdomius netoli Žemės esančius objektus.

Asteroidų, kometų, planetų ir palydovų stebėjimas

Naudodami naują 3D vizualizavimo realiuoju laiku įrankį dabar galite tyrinėti asteroidus ir kometas, kurie priartėja prie Žemės orbitos, ir kosminius laivus, kurie aplanko šiuos objektus, vienu spustelėjimu arba perbraukimu. NASA programa “Eyes on Asteroids” šiuos duomenis perkelia į bet kurį išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį ar kompiuterį, turintį interneto ryšį – jų atsisiųsti nereikia.

Kasmet atrandama tūkstančiai asteroidų ir dešimtys kometų, kai kurie iš jų, vadinamieji arti Žemės esantys objektai (NEO), skrieja vidine Saulės sistemos orbita. Šiuo metu jų yra apie 28 000 ir jų skaičius kasdien vis didėja, todėl NASA finansuojami astronomai atidžiai stebi šiuos objektus, jei kuris nors iš jų galėtų kelti pavojų mūsų planetai.

Naujojoje internetinėje programėlėje vaizduojamos visų žinomų NEO orbitos ir pateikiama išsami informacija apie šiuos objektus. Naudodami ekrano apačioje esantį slankiklį galite greitai keliauti pirmyn ir atgal laike, kad pamatytumėte jų orbitų judėjimą. Vizualizacija du kartus per dieną atnaujinama naujausiais duomenimis, todėl, kai tik atrandamas naujas objektas ir apskaičiuojama jo orbita, jis įtraukiamas į programėlę.

Taip pat galima tyrinėti daugelio NEO misijų profilius. Pasirinkę skirtuką “Įvykiai” peržiūrėkite išsamius animuotus tų erdvėlaivių ir jų susitikimų su asteroidais ar kometomis modelius. Pavyzdžiui, ieškokite NASA erdvėlaivio OSIRIS-REx (trumpinys – Origins, Spectral Interpretation, Resource Identification, Security-Regolith Explorer) ir peržiūrėkite animuotą 2020 m. spalio 20 d. misijos “Touch-And-Go” (TAG) mėginių rinkimo įvykio atkūrimą. Arba peržiūrėkite NASA dvigubo asteroido nukreipimo bandymo (DART) misiją, kuri neseniai startavo kaip pirmoji NASA planetinės gynybos demonstracinė priemonė, ir net greitai persukite laiką iki 2022 m. rugsėjo 26 d., kai ji atsitrenks į asteroidą Dimorphos, mažą Didymos dvinarės asteroidų sistemos mėnuliuką.

“Norėjome, kad “Eyes on Asteroids” būtų kuo patogesnė vartotojui ir kartu pasakotų istorijas apie žmonijos atliekamus šių įdomių objektų tyrimus”, – sakė Jasonas Craigas, NASA Reaktyvinių variklių laboratorijos Pietų Kalifornijoje, kuri sukūrė “Eyes”, vizualizavimo technologijų taikymo ir vystymo grupės techninis prodiuseris. “Programėlėje galima rasti kiekvieną NEO, taip pat daugumą šiuos objektus aplankiusių erdvėlaivių.”

Programėlėje taip pat pateikiama daug išsamios informacijos apie įdomų NEO mokslą ir potencialiai pavojingų objektų stebėjimo svarbą. Tiesiog pasirinkite “Learn” (mokytis), kad sužinotumėte išsamią informaciją tokiomis temomis kaip asteroidų priartėjimai prie Žemės arba paskraidytumėte kartu su 2029 m. balandžio 13 d. įvyksiančiu dramatišku asteroido “Apophis” priartėjimu.

Nagrinėdami šią temą, pasirinkite skirtuką “Asteroidų stebėjimas”, kad pamatytumėte kitus penkis artimiausius asteroidų priartėjimus. “Labai norėjome įtraukti šią funkciją, nes artimi asteroidų priartėjimai dažnai sukelia didelį susidomėjimą, – sakė Craigas. “Dažnai antraštėse šie priartėjimai vaizduojami kaip “pavojingai” artimi, tačiau naudotojai, naudodamiesi “Akimis”, pamatys, kaip toli iš tikrųjų yra dauguma šių susidūrimų.”

“Eyes on Asteroids” buvo sukurta remiant NASA Planetų gynybos koordinavimo biurui agentūros būstinėje Vašingtone ir JPL Netoli Žemės esančių objektų tyrimų centrui. Duomenis “Eyes” renka iš JPL Saulės sistemos dinamikos duomenų bazės, kurioje realiuoju laiku pateikiami duomenys apie daugumos žinomų Saulės sistemos gamtinių kūnų (įskaitant NEO) orbitas, charakteristikas ir atradimus.

Live (tiesiogiai)


Taip pat skaitykite:

Dalintis:
Exit mobile version