Kita

Orų prognozė žiemai 2021-2022

„AccuWeather“ meteorologai paruošė orų prognozę 2021-2022 žiemai. Nors ruduo dar tik įpusėjo, tačiau „AccuWeather“ meteorologai jau žvelgia į ateitį ir prognozuoja, kokios žiemos laukti. Šią savaitę meteorologai paskelbė metinę žiemos prognozę Europai. Meteorologinė žiema prasidės gruodžio 1 d., o astronominė – gruodžio 21 d.

Kokių orų ir kokios žiemos tikėtis 2021-2022 metais?

Ziemos prognoze 2021 2022

Nors iki oficialios žiemos liko maždaug du mėnesiai, žemyne ir toliau didėja energijos kainos ir nerimaujama dėl koronaviruso. Kadangi kai kurie europiečiai jau dabar patiria pernelyg dideles sąskaitas už energiją, šaltos žiemos perspektyva gali reikšti ir brangią žiemą.

Ekspertai meteorologai – Tyleris Roysas, vyresnysis meteorologas, „AccuWeather“ dirbantis beveik dešimtmetį, ir Alanas Reppertas, vyresnysis meteorologas, kompanijoje dirbantis 20 metų – atsako į visus aktualius klausimus apie sezoną.

Šią žiemą La Niña, panašiai kaip ir JAV bei Kanadoje, turės įtakos orų modeliams ir Europoje. Tačiau įtakos turės ir kiti veiksniai. Kokią įtaką ateinančio sezono orams turės poliarinis sūkurys? Ir kur siautės vėjas ir lietus? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte išsamią artėjančio sezono prognozę pagal regionus.

Orų prognozė Pietų Europai

Kraštovaizdžiui keičiant spalvas ir medžiams pradėjus mesti lapus, Europoje vyraujantis audrų kelias taip pat pereis į kitą pusę. „AccuWeather“ sinoptikai teigia, kad dėl bendro audrų kelio per žemyną pasislinkimo į pietus šią žiemą Pietų Europą ir Viduržemio jūrą užklups audringi orai.

Artėjanti žiema pietinėje žemyno dalyje daugeliu atžvilgių primins praėjusių metų žiemą, kuriai taip pat didelę įtaką darė La Niña srovės.

Pasak Royso, prognozuojama, kad šią žiemą Ispanijoje ir pietų Prancūzijoje nuolat siaus vėtros.

Zeme

Orų prognozė Šiaurės Europai

Skirtingai nuo audringų pietinių kraštų, Šiaurės Europoje šią žiemą prognozuojami ramūs orai.

Tikimasi, kad šį sezoną vėjas bus ramesnis nei įprastai, todėl Jungtinės Karalystės, Airijos, Vokietijos, Danijos, Norvegijos ir Švedijos teritorijos bus mažiau pažeidžiamos, aiškina Roysas.

Iš dalies dėl to, kad vėjas nebus dažnas, rytinės Prancūzijos, Vokietijos, Švedijos ir Norvegijos laukia ilgesni sausringi orai.

Sausesnė žiema gali būti džiugi žinia kai kurioms regiono dalims, kurios šią vasarą patyrė precedento neturintį potvynį. Liepos mėn. Vokietijoje, Belgijoje ir Nyderlanduose dėl katastrofiškų potvynių žuvo daugiau kaip 180 žmonių.

Dėl ilgų sausringų laikotarpių kai kurie gyventojai gali nerimauti dėl galimos sausros, tačiau sinoptikai teigia, kad šiuo atžvilgiu yra gerų naujienų.

„Šią žiemą nė vienoje Europos dalyje nėra didelių sausros požymių“, – sakė Reppertas.

Be to, nenumatoma, kad pirmoje žiemos pusėje temperatūra bus labai svyruojanti. Tai gali būti palengvinimas Šiaurės Europos gyventojams, kuriems nerimą kelia šildymo išlaidos šią žiemą.

Šią žiemą Alpėse taip pat tikimasi puikių slidinėjimo sąlygų. Šviežias sniegas ant šlaitų bus dažnas reiškinys, nes drėgmės bangos į regioną plūsta iš Viduržemio jūros.

„Nors Prancūzijos, Italijos ir pietų Austrijos Alpėse yra didžiausia tikimybė šią žiemą dažnai sulaukti šviežio sniego, vėliau žiemą ir ankstyvą pavasarį šiose vietovėse kils didesnė lavinų rizika“, – perspėjo Roysas.

Sniego prognoze

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Prenumeruokite naujienas Google News platformoje

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT straipsnių ir naujienų autorius el. p. redakcija@kaipkada.lt tel. +370 695 72614

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: