2021 m. “Google” sumokėjo populiarių naršyklių kūrėjams 26 mlrd. dolerių už tai, kad būtų jų numatytoji “paieškos sistema“. Apie tai praneša agentūra “Bloomberg”, remdamasi “Google” atstovu, kuris pasirodė teisme per JAV Teisingumo departamento ir bendrovės antimonopolinį procesą.
Anksčiau buvo užsiminta, kad “Google” moka naršyklių, tokių kaip “Safari“, “Firefox“, “Samsung Internet” ir kitų, gamintojams už teisę būti numatytoji paieškos sistema, tačiau sutarčių sumos oficialiai nebuvo atskleistos.
Agentūra “Bloomberg” rašo, kad “Google” atstovas spaudai nepaminėjo, kokiomis dalimis tarp partnerių paskirstoma ši suma, tačiau analitikai apskaičiavo, kad daugiausia gauna “Apple”. Vien šiais metais “Google” gali sumokėti kupertinovcams už išskirtines teises į “Safari” iki 19 mlrd. dolerių.
Šiuo metu Jungtinėse Valstijose vyksta Teisingumo departamento ir “Google” antimonopolinis teismo procesas. JAV reguliavimo institucija turi klausimų pagrindinei “Google” kontroliuojančiajai bendrovei “Alphabet”, Ji kaltinama sudariusi susitarimus, kurie “neleidžia konkurentams patekti į rinką”. Taigi, pasak JAV teisingumo departamento, korporacija mokėjo mobiliųjų telefonų gamintojams, telekomunikacijų operatoriams ir interneto naršyklėms.
Google vadina ieškinį “labai ydingu”. Bendrovė tikina, kad susitarimai dėl numatytojo paieškos variklio pritaikymo yra teisėti, ir teigia investuojanti į paieškos ir reklamos verslo plėtrą ir konkurencingumo palaikymą.