Naujienos

Pasipelnymas iš karo: „Bitcoin“ sukčiai išvilioja kriptovaliutas

Kol Ukrainos vyriausybė ir asmenys, padedantys atremti Rusijos puolimą šalyje, renka kriptovaliutos aukas ginkluotosioms pajėgoms, sukčiai taip pat nusprendė praturtėti šia „proga“.

Analitikai jau aptiko bent keturias svetaines, kuriose nusikaltėliai iš rūpestingų žmonių išvilioja kriptovaliutas.

Atsargiai: sukčiai išvilioja kriptovaliutas prisidengiant įvairiomis organizacijomis

Kibernetinės erdvės ekspertas „JCyberSec_“ rado tris svetaines, kuriose „labdaringai renkamas“ virtualus turtas, skirtas padėti Ukrainai. Apie ketvirtąją svetainę pranešė „MalwareHunterTeam“ analitikai.

sukciai isvilioja kriptovaliutas
Atsargiai: Sukčiai išvilioja kriptovaliutas

Be to, nusikaltėliai siuntė el. laiškus, kuriuose prašė pagalbos. Pasak „BleepingComputer“, tokie laiškai siunčiami žinomų siuntėjų vardu, pavyzdžiui, iš domeno npr.org (didžiausios JAV visuomeninės radijo stoties svetainės), JT Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro arba „Ukrainos vyriausybės“.

Šiuose el. laiškuose pateikiami sukčių „Bitcoin“ ir „Ethereum“ piniginių adresai, į kuriuos jie ragina siųsti kriptovaliutą. Panašios publikacijos taip pat pasirodo įvairiuose forumuose.

Netikri laiskai siekiant isvilioti pinigus
Netikri laiškai siekiant išvilioti kriptovaliutas

„Tokie sukčiai ypač pavojingi dėl to, kad apeliuoja į emocijas, kurioms neatsargūs žmonės gali nesugebėti atsispirti. Ypač tuo metu, kai Ukrainai to reikia“, – teigia tyrėjai.

Verta paminėti, kad Ukrainos vyriausybės labdaros kriptografijos fondo priimamo virtualaus turto sąrašą galima rasti oficialiame Ukrainos vyriausybės „Twitter“ arba ministro Mychailos Fiodorovo puslapyje. Nuo kovo 3 d. jų yra tik penkios:

  • Bitcoin (BTC) – 357a3So9CbsNfBBgFYACGvxxS6tMaDoa1P;
  • Ethereum (ETH) ir Tether (USDT) – 0x165CD37b4C644C2921454429E7F9358d18A45e14;
  • Polkadot (DOT) – 1x8aa2N2Ar9SQweJv9vsuZn3WYDHu7gMQu1RePjZuBe33Hv;
  • Dogecoin (DOGE) – DS76K9uJJJzQjCFvAbpPGtFerp1qkJoeLwL.

Padėti Ukrainos kariuomenei galite ir per „WhitePay“ platformą – priimami mokėjimai daugiau nei 90 kriptovaliutų, o operacijos automatiškai konvertuojamos į grivinas ir pervedamos į pagalbos fondą. Projekto partnerė kriptovaliutų birža „WhiteBIT“ jau pervedė 1 mln. dolerių humanitarinei pagalbai ukrainiečiams.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button