Pasodinkite šiuos augalus namuose ir pamirškite pelėsį: kurios kambarinės gėlės puikiai sugeria drėgmę

Kaip laistyti kambarinius augalus

Daugelyje namų ant langų gali kauptis kondensatas, dėl kurio gali susidaryti grybelis. Yra daug būdų, kaip atsikratyti pelėsių. Pelėsis ant langų ne tik atrodo nepatraukliai, bet ir gali rimtai pakenkti žmonių sveikatai, jei nebus pašalintas, o ypač gerai auga patalpose, kuriose yra daug drėgmės.

Kurios kambarinės gėlės puikiai sugeria drėgmę?

Kai kurios kambarinės gėlės natūraliai sumažina drėgmės lygį ore. Tokios augmenijos buvimas sukurs mažiau palankią aplinką pelėsiui.

Pelėsiai klesti mažose erdvėse, ypač vonios kambariuose, kur yra daug drėgmės pertekliaus. Užuot naudoję chemikalus ar elektrinį oro sausintuvą, į vonios kambarį nuneškite kambarinių augalų. Tai yra paprastas ir natūralus pelėsio prevencijos sprendimas. Žaluma išvalys orą ir suteiks gaivumo jūsų vonios kambariui.

Vonios augalai turi gerai prisitaikyti prie temperatūros svyravimų, sugerti drėgmę ir nereikalauti per daug saulės spindulių augimui.

Augalai, padedantys išvengti pelėsio namuose:

Vėzdūnė (baltoji burė, taikos lelija)

Per lapus sugeria drėgmę iš oro ir nebūtinai reikia tiesioginių saulės spindulių. Tačiau ji yra toksiška naminiams gyvūnėliams.

Palmės (bambukas, nykštukinė datulė, nendrė)

Drėgmę sugeriantys lapai puikiai tinka drėgmei kontroliuoti.

Sansevjera

Žinoma dėl savo atsparumo ir prisitaikymo, jis klesti ryškioje šviesoje ir šiltoje temperatūroje.

Gėlė Tilandsija (Tillandsia)

Egzotiškas augalas, kurio nereikia sodinti į žemę, yra labai nereiklus, sugeria drėgmę.

Išeiti iš mobilios versijos