Kompiuteriai / TV / Telefonai

Penki būdai, kaip pagreitinti kompiuterio veikimą

Pateikiame 5 patarimus, kaip pagreitinti kompiuterio veikimą. Kurie pastebėjo, kad po sistemos atnaujinimo jų kompiuteris veikia lėčiau, šie patarimai tikrai padės.

Kompiuterio greitinimas
Nuotrauka: Pixabay.com, Kompiuterio greitinimas

Kaip pagreitinti kompiuterio veikimą?

Turėtumėte atkreipti dėmesį į operatyviosios atminties, kietojo disko ir procesoriaus galingumą. Pavyzdžiui, jei operatyvioji atmintis yra mažesnė nei 16 GB, įdiegus naujinį kompiuteris gali sulėtėti. Tai, taip pat galioja kalbant apie kietąjį diską ar silpną procesorių. Tačiau jei visų resursų yra pakankamai, kad būtų galima patogiai paleisti šiuolaikines programas, atnaujinimai pagerins našumą ir apsaugos kompiuteryje saugomus duomenis.

Bet kokiu atveju, norint pagerinti ir pagreitinti kompiuterio veikimą, reikėtų pasinaudoti šiais patarimais:

  1. Reguliariai ištrinkite laikinuosius failus. Tokie dokumentai gali tik užimti nereikalingą vietą diske. Kompiuteriui išvalyti nuo nereikalingų failų galite naudoti specialias programas.
  2. Sumažinkite vykdomų programų skaičių. Visus procesus galima stebėti „Task Manager“ (iškviečiamas Ctrl+Alt+Delete mygtukais). Nereikalingos programos visada turi būti išjungtos.
  3. Ištrinkite nereikalingą programinę įrangą. Jei turite įdiegę programų, kuriomis naudojatės retai, geriausia jas pašalinti. Taip atlaisvinsite vietos diske ir pagerinsite našumą.
  4. Duomenis saugokite debesyje. Didelius failus, pavyzdžiui, muzikos įrašus, nuotraukas ir vaizdo įrašus, geriausia perkelti į nutolusį serverių tinklą. Tiesa, vienintelis šio metodo trūkumas – norint peržiūrėti visą turinį, reikia būti prisijungus prie interneto.
  5. Atnaujinkite kompiuterio įrangą. Tai paskutinis būdas pagreitinti kompiuterį. Galbūt tikslinga pridėti arba pakeisti kai kurias dalis: operatyviosios atminties modulį, procesorių ir pan.

Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button