Maistas / Gėrimai

Populiariausi kiaušinių dažymo būdai Velykoms

Velykos yra viena svarbiausių metų švenčių. Kasmet dauguma mūsų šalies šeimų kepa pyragus, ruošia velykinius patiekalus ir, žinoma, dažo kiaušinius. Visi nori kažko naujo.

Tradicija per Velykas vieni kitiems dovanoti dažytus kiaušinius atsirado dar imperatoriaus Tiberijaus laikais. Natūralu, kad per tą laiką buvo rasta daugybė dažiklių ir originalių sprendimų.

Grazus kiausiniai

Kiaušinių dažymas: Liaudies metodai

Svogūnų lukštai

Seniausias ir populiariausias Velykų kiaušinių dažymo būdas. Spalvos intensyvumas priklauso nuo svogūnų lukštų kiekio vandenyje.

Šį dažymą galite paįvairinti apvyniodami kiaušinius audiniu arba į marlę įdėdami lapą (petražolės, krapų, baziliko), tada ant lukšto bus įspaustas neįprastas raštas.

Madinga tendencija – marmurinės spalvos. Kad pasiektumėte šį efektą, apvyniokite kiaušinį audiniu su mažais laikraščio ar sąsiuvinio popieriaus gabalėliais ir suvyniokite. Kiaušinius nudažę svogūnų lukštų tirpale, neišvyniodami perkelkite juos į mažiau intensyvaus dažiklio arba kito dažiklio (pvz., raudonųjų kopūstų arba dilgėlių) tirpalą. Palaikykite kiaušinius 30 minučių, tada išvyniokite ir nusausinkite.

Kiausiniu dazymas su svogunu lukstais

Raudonieji kopūstai

Paimkite 2 kopūstų galvas, 0,5 l vandens ir 6 valgomuosius šaukštus 9% acto. Smulkiai supjaustykite kopūstus, sudėkite juos į stiklainį ir užpilkite vandeniu, įpilkite acto. Palikite pastovėti 4 valandas. Rezultatas bus šviesiai mėlynos spalvos kiaušiniai.

Spanguolės

Išspauskite 4 puodelius spanguolių sulčių, sudėkite į jas kiaušinius ir virkite 20 minučių, palikite per naktį. Ryte išimkite šviesiai rausvus kiaušinius iš puodo ir patepkite juos saulėgrąžų aliejumi, kad blizgėtų.

Ciberžolė

Virdami kiaušinius į vandenį įberkite 4 valgomuosius šaukštus ciberžolės miltelių. Gausite geltonus kiaušinius. Virkite ne mažiau kaip 8-10 minučių.

Kiausiniu dazymas su dazais

Dilgėlės

Į puodą kartu su kiaušiniais dedamos džiovintos dilgėlės. Net ir ilgai verdant, spalva vis dar nėra intensyvi, tačiau išryškėja žalsva spalva. Jei į tirpalą įdėsite špinatų ar petražolių, žalia spalva bus intensyvesnė. Verta naudoti kiaušinius baltais lukštais.

Kiaušinių dažymas: įprasti metodai

Natūralūs dažikliai kiaušiniams

Jei nenorite vargti gamindami dažymo tirpalus, galite naudoti pirktinius dažus, kurių pagrindą sudaro natūralūs augalinės ir gyvūninės kilmės ekstraktai. Jie gaminami iš ciberžolės šaknies, medetkų žiedų, morkų, granatų sėklų, raudonųjų kopūstų, juodųjų aronijų ir burokėlių; taip pat yra karmino rūgšties.

Maistiniai dažikliai kiaušiniams

Populiariausi yra perlamutriniai dažai su marmuriniu blizgesiu, taip pat dekoro rinkiniai. Rezultatas yra maždaug toks:

Dekupaziniai kiausiniai

Kiaušinių dekoravimas

Apklijuoti kiausiniai

Šiandien kiaušinių dekoravimas yra neįtikėtinai populiarus. Atsiranda vis daugiau subtilesnių ir originalesnių dekoravimo būdų:

Kvilingas – jį galite pasigaminti iš virto kiaušinio arba galite pasiimti specialiai paruoštą maketą ir naudoti jį kaip suvenyrą ir stalo puošmeną.

Dekupažas – naudodami servetėlę ir krakmolą (kaip klijus) galite sukurti tokius gražius velykinius kiaušinius, kurie yra ne tik saugūs, bet ir neįtikėtinai gražūs.

Jau nudažytiems kiaušiniams galite įsigyti rinkinį su dekoratyviniais elementais.

Kiaušinių dažymas spalvotais siūlais

Apvyniokite kiaušinį spalvotu siūlu ir išvirkite. Gausite spalvotą kiaušinį su juostelėmis. Galite dažytą arba virtą kiaušinį apvynioti virvelėmis ir taip sukurti originalią ir kūrybingą velykinę dekoraciją.

Kiausiniai su siulais

Kiaušinio dažymas audiniu

Kiaušiniams dažyti pasirinkite ryškiaspalves natūralaus šilko atraižas, apvyniokite jomis kiaušinius, pritvirtinkite juos virvelėmis, į vandenį įpilkite 1 valgomąjį šaukštą acto ir virkite 20 minučių. Galite naudoti šilkinį audinį, pavyzdžiui, nuo seno vyro kaklaraiščio. Rezultatas bus meno kūrinys.

Tapyba vašku

Žvakių vašką (tik ne parafiną) ant kiaušinio užtepdami degtuku, galite sukurti sudėtingą raštą. Kai vaškas išdžius, panardinkite kiaušinį į šiltus, bet ne karštus dažus. Kai kiaušinis išdžiūsta, vaškas pašalinamas. Jei nepavyksta jo švelniai nuvalyti, šiek tiek pašildykite žvake, vaškas ištirps ir jį bus galima nuvalyti minkštu skudurėliu.

Kiausiniai dekoruoti vasku

Ar turite mėgstamą velykinių kiaušinių dažymo būdą? Pasidalinkite apie tai komentaruose.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button