Prasideda mandarinų sezonas: 5 priežastys, kodėl verta valgyti mandarinus


Jau prasidėjo mandarinų sezonas, tad pats metas šiuos sultingus vaisius įtraukti į savo mitybos racioną. Pasirodo, kad jie ne tik labai skanūs, bet ir gali atnešti daug naudos jūsų sveikatai.

Nesvarbu, ar mandarinus perkate tik prieš šventes, ar nuolat laikote jų dubenį ant stalo, gali padaryti daug gero jūsų organizmui. Juose mažai kalorijų, tačiau vitaminų juose yra daugiau, nei galite pagalvoti. Ekspertė Christy Griffin papasakojo apie naudingas mandarinų savybes.

Mandarinai naudingi odai

Ar yra kas nors labiau jauninančio už švytinčią, gražią odą? Mandarinuose gausu antioksidantų, kovojančių su laisvaisiais radikalais, be to, juose yra trečdalis vitamino C paros normos.

Žinoma, galite pasinaudoti mandarinų valgymo privalumais, tačiau odą taip pat galite pagyvinti specialia kauke, kuri pašalina riebalus ir bakterijas. Norėdami ją pasigaminti, tiesiog sumaišykite šaukštą natūralaus jogurto, šaukštą medaus ir 3-4 mandarinų skiltelių sultis. Palikite kaukę ant veido 10-15 minučių, tada nuplaukite, nusausinkite veidą ir patepkite drėkinamuoju kremu.

Skanūs mandarinai
Skanūs ir sveiki mandarinai

Naudinga dantenoms

Jei norite turėti žavingą šypseną, skubėkite suvalgyti mandariną. Dėl šiuose vaisiuose esančio vitamino C galite gerokai sumažinti tikimybę susirgti gingivitu, t. y. paraudusiomis ir patinusiomis dantenomis.

Tačiau nesistenkite jų valgyti per daug, nes didelis rūgšties kiekis gali pažeisti dantų emalį.

Pagerės jūsų regėjimas

Pagrindinė regėjimo praradimo priežastis sulaukus 60 metų yra su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija ir katarakta. Tačiau mandarinuose esantys vitaminai C ir A gali atitolinti regėjimo praradimą ar net užkirsti jam kelią.

Tačiau stenkitės mandarinus valgyti šviežius ir nepalikite jų saulėje ar karštyje, nes tai gali susilpninti juose esantį vitaminą C.

Mandarinai ir jų vitaminai

Mandarinai stiprina kaulus

Tyrimas parodė, kad grupės vyrų, kurie vartojo daugiau vitamino C ir kalio – jų abiejų yra mandarinuose – kaulų tankis buvo didesnis, o lūžių skaičius mažesnis nei tų, kurie kalio ir vitamino C nevartojo.

Taigi, jei norite pagerinti savo kaulų tvirtumą, pabandykite į savo racioną įtraukti vieną ar du mandarinus.

Stiprina plaukus

Mandarinai padeda jūsų organizmui įsisavinti geležį – maistinę medžiagą, kurios reikia, kad plaukai geriau augtų ir būtų stipresni. Be to, padeda vitaminas B12, kurio taip pat galima rasti vaisiuose. Jis mažina plaukų slinkimą ir lėtina žilimo procesą.

 

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama kaip diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į gydytoją ar specialistą.
Išeiti iš AMP versijos