Darbas / Verslas

PSD įmoka nuo 2022-01-01

Jau nuo sausio 1 d. keičiasi privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoka. Pokyčiai susiję su minimalios algos (MMA) padidėjimu. Kiek reikės mokėti už privalomąjį sveikatos draudimą, sužinokite šiame straipsnyje.

PSD įmoka nuo 2022 m. sausio 1 d.

PSD imoka

Tam, kad galėtų pasinaudoti nemokamomis medicinos paslaugomis, individualią veiklą vykdantys ir verslo liudijimus turintys asmenys turi patys kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Savarankiškai PSD privalo mokėti ir niekur nedirbantys bei nesimokantys, Užimtumo tarnyboje neregistruoti žmonės. Individualios įmonės moka PSD už savininkus, ūkinės bendrijos už tikruosius narius, mažosios bendrijos už mažųjų bendrijų narius bei už vadovus, kurie nėra nariai ir gauna atlygį.

Privalomojo sveikatos draudimo (PSD)  įmokų tarifas siekia 6,98 proc.. 2022 metais minimali mėnesio alga sieks 730 eurų. Nuo sausio 1 d. patys už sveikatos draudimą mokantys gyventojai  ir savarankiškai dirbantieji, kurie moka PSD įmokas nuo minimalios mėnesinės algos,  kas mėnesį turės „Sodrai“ pervesti 50,95 eurų.

Individualią žemės ūkio veiklą vykdantys asmenys, kurie moka 2,33 proc. dydžio PSD įmokas nuo MMA, 2022 metais per mėnesį mokės 17,01 eurų dydžio įmokas.

Mėnesinė PSD įmoka nuo 2022 metų – 50,95 eur.

Per metus (12 mėn.) sumokama už privalomąjį sveikatos draudimą: 611,40 eur

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: