Naujienos

Rusija boikotuoja Hagos teismą dėl Ukrainos ieškinio

Ukraina pateikė JT Tarptautiniam Teisingumo Teismui teisinę poziciją byloje prieš Rusiją pagal 1948 m. Konvenciją dėl kelio užkirtimo genocido nusikaltimui ir baudimo už jį.

Rusija boikotuoja Hagos teismą

Kovo 7 d. rytą prasidėjusiame Jungtinių Tautų Tarptautinio Teisingumo Teismo posėdyje, kuriame buvo nagrinėjamas Ukrainos ieškinys Rusijai dėl kaltinimų genocidu, Rusijos atstovai nepasirodė, pranešė „Reuters“.

Teismas pareiškė, kad apgailestauja dėl Rusijos neatvykimo, pažymėjo agentūra. Rusijos ambasados Nyderlanduose atstovas neatsakė į laikraščio prašymą pateikti komentarą.

Pasak EP, Rusijos vyriausybė pareiškė, kad nėra suinteresuota gintis nuo Ukrainos kaltinimų.

JT Tarptautinio Teisingumo Teismo pirmininkė Joan Donoghue per bylos prieš Rusiją posėdį paskelbė, kad gavo oficialų raštišką atsisakymą.

„Kovo 5 d. laiške Rusijos ambasadorius Nyderlanduose Aleksandras Šulginas pareiškė, kad Rusija neketina dalyvauti šiame procese“, – sakė ji.

Teismas vis tiek paruošė rusų vietas teismo salėje; jos liko tuščios.

Primename, kad vasario 27 d. Ukraina pateikė ieškinį JT Tarptautiniam Teisingumo Teismui prieš Rusiją. Vėliau paaiškėjo, kad duomenis apie Rusijos nusikaltimus teismui vienu metu pateikė 39 šalys.

Šiandien Ukrainos delegacija prašo JT Tarptautinio Teisingumo Teismo taikyti šias prevencines priemones, kad būtų sustabdytas kraujo praliejimas:

Rusijos Federacija turi nedelsiant nutraukti 2022 m. vasario 24 d. pradėtus karinius veiksmus Ukrainos teritorijoje
Rusijos Federacija privalo nedelsdama užtikrinti, kad visi jos kontroliuojami ar įtakojami kariniai ir kiti ginkluoti daliniai nutrauktų dalyvavimą karo veiksmuose.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button