Naujienos

Rusija grasina Suomijai ir Švedijai branduoliniais ginklais

Buvęs Rusijos prezidentas pareiškė, kad jei Suomija ir Švedija įstos į NATO, jo šalis neturės kito pasirinkimo, kaip tik dislokuoti branduolinius ginklus Kaliningrado srityje.

Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui artimas politikas ketvirtadienį perspėjo NATO, kad jei Švedija ir Suomija prisijungs prie JAV vadovaujamo karinio aljanso, Rusija dislokuos branduolinius ginklus ir hipergarsines raketas Europos širdyje esančiame Kaliningrade.

Rusija gali dislokuoti branduolinius ginklus Kaliningrade

Suomija, kuri ribojasi su Rusija už 1300 km, ir Švedija svarsto galimybę prisijungti prie NATO aljanso.

Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas sakė, kad jei Švedija ir Suomija įstos į NATO, Rusija turės sustiprinti savo sausumos, jūrų ir oro pajėgas Baltijos jūroje.

Ketvirtadienį D. Medvedevas taip pat aiškiai palietė branduolinę grėsmę, sakydamas, kad nebegalima kalbėti apie „Baltijos šalis be branduolinių ginklų“.

„Negalima daugiau kalbėti apie jokį Baltijos šalių statusą be branduolinių ginklų – turi būti atkurta pusiausvyra“, – sakė D. Medvedevas, kuris 2008-2012 m. buvo Rusijos prezidentas.

D. Medvedevas išreiškė viltį, kad Suomija ir Švedija viską išspręs iki galo. Priešingu atveju, pasak jo, jiems tektų gyventi su branduoliniais ginklais ir hipergarsinėmis raketomis netoli namų.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button