Rusija nedalyvaus 2022 m. „Eurovizijoje”

Eurovizija 2022

Eurovizija 2022

Dar vakar konkurso organizatoriai neketino užkirsti kelio Rusijos dalyvavimui, argumentuodami, kad šis muzikinis renginys yra „už politikos ribų”.

Rusija nedalyvaus 2022 m. „Eurovizijoje”, kuri gegužės mėn. vyks Turine (Italija). Apie tai pranešė „Telegram” kanalas „Mash”, remdamasis konkurso organizatoriais.

Eurovizija 2022

Tuo tarpu, pasak „Independent”, vasario 24 d., ketvirtadienį, konkurso organizatoriai paskelbė, kad neketina užkirsti kelio Rusijos dalyvavimui konkurse, nepaisant Ukrainos visuomeninio transliuotojo raginimų.

„Eurovizijos” dainų konkursas yra nepolitinis kultūrinis renginys, vienijantis tautas ir švenčiantis įvairovę per muziką”, – sakoma pareiškime.

Šis pareiškimas sulaukė aštrios „Eurovizijos” gerbėjų ir žinomų visuomenės veikėjų kritikos.

Nyderlandų transliuotojas „Avrotos”, vienas iš konkurso organizatorių, palaikė Ukrainą ir paragino organizatorius persvarstyti savo sprendimą.

„Atėjo laikas Europai susivienyti ir parodyti, už ką pasisakome. Rusijos veiksmai nebėra susiję su politika; tai, ką matome šiandien, yra rimtas visuotinių vertybių, tokių kaip suverenitetas ir žmogaus teisės, pažeidimas”, – sakė „Avrotos” generalinis direktorius Ericas van Stade’as.

„Avrotos” prašo kitų šalių taip pat pasisakyti ir paraginti „Eurovizijos” dainų konkurso organizatorius sustabdyti Rusijos narystę. Todėl šalis agresorė negalės dalyvauti 2022 m. Turine vyksiančiame „Eurovizijos” dainų konkurse.

Primename, kad Ukrainai „Eurovizijos” dainų konkurse atstovaus orkestras „Kalush Orchestra”. Po Alinos Pash diskvalifikacijos grupė, kuri nacionalinės atrankos finale užėmė antrąją vietą, sutiko vykti į konkursą Italijoje, Turine.

Exit mobile version