Šie 5 maisto produktai gali palaikyti normalų kraujospūdį

Bananų valgymas

Daugeliui suaugusių žmonių dažnai būna padidėjęs kraujospūdis. Šis rodiklis kasdien didėja, o nuo 65 metų amžiaus nuo hipertenzijos kenčia 70 proc. žmonių. Kad palaikytumėte normalų kraujospūdį, į savo mitybą turėtumėte įtraukti 5 svarbius maisto produktus.

Bananai

Vos 2 bananai per savaitę gali sumažinti kraujospūdį 10 %. Bananuose yra krakmolo ir skaidulų, kurios mažina kraujospūdį ir didina jautrumą insulinui.

Juodasis šokoladas

Juodasis šokoladas teigiamai veikia širdį ir kraujospūdį. Jame yra flavonoidų, antioksidantų ir kitų naudingų medžiagų, kurios gali pagerinti kraujagyslių funkciją ir sumažinti kraujospūdį.

Tyrimų duomenimis, saikingas šokolado valgymas gali padėti kovoti su hipertenzija.

Granatų sultys

Šiose sultyse gausu antioksidantų, kurie padeda mažinti kraujospūdį ir gerina kraujagyslių funkciją.

Granatų sultyse yra daug folio rūgšties, vitamino K ir kalio, kuris veikia arterijų sienelių elastingumą ir dėl to yra naudingas kraujospūdžiui kontroliuoti.

Migdolai

Užkandžiui rinkitės migdolus, nes juose gausu magnio, kuris gali padėti sumažinti kraujospūdį ir atpalaiduoti kraujagysles. 120 gramų migdolų yra 80 miligramų magnio, t. y. 20 % rekomenduojamos paros normos, apskaičiuotos pagal 2000 kalorijų dietą.

Česnakai

Česnakuose yra medžiagos, vadinamos alicinu, kuri padeda mažinti kraujospūdį.

Naujausi tyrimai parodė, kad alicinas gali trukdyti angiotenzino – hormono, atsakingo už kraujospūdžio didinimą dėl kraujagyslių susiaurėjimo, – gamybai.

Išeiti iš AMP versijos