Kai kurie kambariniai augalai, nepaisant viso savo grožio, yra labai pavojingi naminiams gyvūnams. Jei jūsų augintinis dėl kokių nors priežasčių valgo lapus ar gėles, jis gali stipriai apsinuodyti. Kokių kambarinių augalų nereikėtų auginti namuose, jei turite katę ar šunį, pasakojame toliau pateiktame straipsnyje.
Puošniausioji karpažolė arba puansetija
Šis augalas itin dažnai perkamas žiemą, nes antrasis jo pavadinimas – Kalėdinė gėlė. Priklauso pienių šeimai. Jo stiebuose ir lapuose yra nuodingų medžiagų. Jei jie bus suvalgyti, gyvūnas patirs pykinimą ir vėmimą.
Vėzdūnė arba Papėdžialapis
Ši kambarinė gėlė taip pat žinoma kaip „moteriška laimė“ arba „taikos lelija“. Augalą gana lengva prižiūrėti. Jis turi blizgančius tamsiai žalius lapus ir pražysta baltomis gėlėmis. Tačiau tie, kurie turi namuose šunų ar kačių, turėtų atsisakyti auginti vėzdūnę. Jei gyvūnai graužia lapus, jie susidirgins burnos ertmę.
Tulpės ir lelijos
Šios gėlės labai dažnai parduodamos vazonuose ankstyvą pavasarį. Pasirodo jos taip pat yra toksiškos naminiams gyvūnėliams, nes juose yra glikozidų. Nuodingiausia dalis yra gėlių svogūnėliai. Jei jis suvalgomas, gali atsirasti vėmimas ir padidėjęs seilėtekis.
Alijošius arba alavijas
Populiarus kambarinis augalas, itin vertinamas dėl nepretenzingo „charakterio“, kelia grėsmę augintiniams. Augale yra antrachinono glikozidų, kuriuos metabolizuoja žarnyno bakterijos, sudarydamos junginius, didinančius gleivių kiekį storojoje žarnoje. Nuodingos medžiagos, patekusios į gyvūno kūną, sukelia drebulį ir vėmimą.
Monstera
Šis augalas turi labai gražius besiskleidžiančius lapus. Jis gana dažnai naudojamas namų dekoravimui. Taip pat gana lengva prižiūrėti. Tačiau monsteroje yra netirpių kalcio oksalatų, todėl šis augalas yra labai toksiškas katėms.
Sansevieria
Šis kambarinis augalas taip pat gana paplitęs Lietuvoje. Šio augalo lapai yra nuodingi katėms ir šunims, žinoma jeigu jie griaužia šio augalo lapus.
Pinigų medis
Jau daug metų jis vienas populiariausių kambarinių augalų Lietuvoje. Be to šį augalą nesudėtinga prižiūrėti, su tuo gali susidoroti net pradedantieji. Tačiau jis yra toksiškas naminiams gyvūnėliams. Jei katė ar šuo jį valgys, jie kentės nuo skrandžio skausmo ir vėmimo.