Verslas

Šie patarimai padės bet kuriame pokalbyje dėl darbo: sėkmė garantuota

Prieš pokalbį dėl darbo nervinasi visi. Prieš įsidarbindami arba prieš paaukštindami pareigose žmonės atlieka šiuos testus nepalankiausiomis sąlygomis. Pagrindinis darbo pokalbio tikslas – parodyti darbdaviui, kad esate vertas darbo vietos.

Toliau skaitykite, kaip elgtis per pokalbį dėl darbo ir kaip gauti svajonių darbą, net jei neturite reikiamos kvalifikacijos.

Atsipalaiduokite

Nenorite nervintis per darbo pokalbį ir nepamirškite, kad atmetimas nėra pasaulio pabaiga. Ramybė padeda geriau mąstyti, lengviau atsakyti į klausimus ir priimti sprendimus.

Darbdavys iš karto atpažins jūsų įtampą, o jei atsipalaiduosite, jis tikrai į tai atkreips dėmesį.

Statistika rodo, kad kur kas didesnė tikimybė gauti darbą neturint reikiamų įgūdžių, jei būsite ramus ir šaltas.

Nepersistenkite

Jei verčiate save vaidinti ramų ir pasitikintį savimi žmogų, nepersistenkite. Jei elgsitės ne taip, kaip esate įpratę, iškart tai pastebėsite. Turi būti pusiausvyra.

Pokalbis dėl darbo yra tarsi pirmas pasimatymas. Todėl verta atsipalaiduoti ir būti savimi. Tačiau kartu stenkitės užglaistyti savo gynybos spragas ir stenkitės sudaryti šiek tiek geresnį įspūdį, nei esate iš tikrųjų.

Darbo pokalbis sekme garantuota

Nenaudokite banalių frazių

Komunikabilus, greitai besimokantis, ambicingas – tai nuvalkiotos ir nuvalkiotos frazės.

Ilgą laiką pokalbiuose dėl darbo jie nebuvo akcentuojami, o dabar tai bus trūkumas. Darbdaviai ieško asmenybių ir neįprastų žmonių.

Nenaudokite klišių, kurios buvo madingos prieš 10-15 metų. Išlaisvinkite savo potencialą ir nustebinkite darbdavį kažkuo nauju.

Sukurkite sėkmingą įvaizdį

Net jei prieš pokalbį dėl darbo jaučiate nesaugumo jausmą, neparodykite to darbdaviui. Tobulinkite savo kūną, kad tam tikri judesiai jūsų neišduotų.

Pasitikėjimas savimi ir sėkmė dažnai slypi ne jūsų žodžiuose ir gyvenimo aprašyme, bet jūsų kalbėjimo manieroje, gestikuliacijoje, akių spindėjime ir atviroje šypsenoje.

Būkite:

 • Atsipalaidavęs
 • Tvarkingai apsirenkite
 • Naudokite lengvą kvepalų kvapą
 • Stebėkite savo laikyseną
 • Laikykite galvą vertikaliai
 • Kalbėkite tyliai.
 • Pasistenkite užimti vietos ant kėdės ar fotelio, bet įsitikinkite, kad tai neatrodo juokingai.
 • Būkite atidūs
 • Būkite nuoširdūs ir atviri
 • Neduokite tuščių pažadų.
 • Nebūkite pasyvūs
 • Pokalbyje dalyvaujate jūs ir turite padaryti įspūdį darbdaviui, tačiau įsitikinkite, kad kontroliuojate pokalbį.
 • Būkite atsargūs su klausimais ir netylėkite kaip žuvys.

Tai tik pokalbis, o jūs sėdite priešais žmogų, kuris išmano psichologijos pagrindus ir išmano apie žmones. Taigi nebandykite apgauti darbdavio, bet suteikite jam tai, ko jis nori.

Parodykite, kad jus domina visa jūsų išvaizda. Palaikykite pokalbį apie darbo sritį, dėl kurios esate pakviestas į pokalbį.

Darbdavys turi matyti, kad esate ne tik darbo ieškantis asmuo, bet ir kad suprantate temą ir esate nuoširdžiai įsipareigojęs.

Sužinokite, kokia ateitis laukia jūsų ir kokios yra visos įmonės perspektyvos. Parodykite, kad norite dirbti, keistis ar mokytis. Tačiau nepersistenkite ir nesistenkite paglostyti.

Per pokalbius paprastai neprasimuša tie, kurie neužduoda klausimų ir sėdi užsisklendę, arba tie, kurie elgiasi pernelyg laisvai ir akivaizdžiai stengiasi įtikti darbdaviui, neatsižvelgdami į savo interesus.

Darbo pokalbis – tai pokalbis tarp dviejų suaugusiųjų, kurie turi pasiūlyti vienas kitam abipusiai naudingas sąlygas. Ir tai nėra taip sudėtinga.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: