Šie požymiai rodo, kad netinkamai sukramtote maistą

Kaip teisingai kramtyti maistą

Lėtai ir atsargiai kramtyti maistą reikia ne tik tam, kad būtų galima nuryti. Jei nepakankamai kramtysite, turėsite sveikatos problemų. Kaip suprasti, kad netinkamai sukramtote maistą?

Padidėja skrandžio rūgštingumas

Kramtant skrandyje gaminasi druskos rūgštis. Taip paruošiamas skrandis suskaidyti maistą. Tačiau jei maisto nekramtysite iki galo, skrandis neturės pakankamai rūgšties, kad palaikytų tinkamą virškinimą.

Sumažėjęs skrandžio rūgšties kiekis ir nekramtytas maistas gali sukelti dujų burbuliukų atsiradimą stemplėje ir gerklėje ir sukelti rėmenį,
sako dietologė Johanna Salazar.

Jūs patirsite virškinimo problemų

Nepakankamas kramtymas yra bloga žinia žarnynui. Štai kodėl: maistui judant iš skrandžio į plonąją žarną, kasa išskiria fermentus, o tulžies pūslė – tulžį. Abu šie komponentai toliau skaido maistą.

Tačiau jei maisto dalelės yra per didelės, natūralios bakterijos jūsų žarnyne gali fermentuoti nesuvirškintą maistą ir daugintis. Tai sukelia pilvo pūtimą, dujų susidarymą, virškinimo sutrikimus ar vidurių užkietėjimą.

Greitai persivalgote

Jei nekramtote maisto kruopščiai, greičiausiai valgote per greitai. Ir tai lengvai priveda prie persivalgymo.

Persivalgymas gali sukelti ne tik pykinimą ir letargiją, bet ir padidinti metabolinio sindromo riziką. Metabolinis sindromas yra rimta būklė, nes jis gali padidinti širdies ligų, diabeto ir kai kurių vėžio riziką, priduria daktarė Supriya Rao.

Exit mobile version