Artėja Helovinas, ir daugelis žmonių mėgsta švęsti šią dieną žiūrėdami baisius filmus. Galbūt nerimaujate dėl ilgalaikio poveikio jūsų sveikatai? Na, mokslininkai rado atsakymą.
Mokslininkai jau kurį laiką tyrinėja kontroliuojamos baimės poveikį psichiniam atsparumui ir neseniai padarė išvadą, kad ji gali pagerinti jūsų psichinę sveikatą. Apie eksperimento rezultatus pasakoja profesorius Mathias Clasen.
Kaip baimė veikia psichiką?
Ką gi, puiki žinia Helovino gerbėjams – galite drąsiai žiūrėti siaubo filmus, ir tai ne tik nepablogins jūsų sveikatos, bet, atvirkščiai, padidins psichikos stabilumą. Danijos mokslininkai iš Rekreacinės baimės laboratorijos ilgą laiką tyrinėjo, kodėl žmonėms patinka žiūrėti siaubo filmus, ir priėjo prie labai įdomių išvadų.
Pasirodo, kad kontroliuojama baimės dozė veikia beveik kaip vakcina ir padeda ateityje išsiugdyti toleranciją jai.
Baimės reguliavimo strategijos, kurias naudojate žiūrėdami baisų filmą ar būdami baisiame name, yra lygiai tokios pačios kaip ir realioje situacijoje,
– sakė profesorius Matthias Klazenas.
Taigi, galite tobulinti ir treniruoti savo vidinę jutimų sistemą ir emocijų reguliavimo įgūdžius. Be to, geriau suprasite savo kūno reakcijas, o tai taip pat gali būti naudinga.
Pavyzdžiui, atlikus tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 300 žmonių, nustatyta, kad žmonės, žiūrėję siaubo filmus, buvo psichologiškai atsparesni per pirmąjį Kovid-19 uždarymą. Be to, reguliariai žiūrėdami filmus, kuriuose rodomi socialiniai sukrėtimai, kai kurie dalyviai buvo geriau pasirengę pandemijai.