Suaktyvėjo sukčiai: neteisėtai naudojasi „Paysera“ vardu, paspaudus nuorodą, prašo prisijungimo kodų


Sukčiai internete, apgaulės

Lietuvoje vėl suaktyvėjo sukčiai. Prisidengę “Paysera” vardu, siekiama iš Lietuvos gyventojų ir įmonių išvilioti prisijungimus prie el. bankininkystės. KAIPKADA.LT portalas įspėja gyventojus būti budriems ir nespausti ant neaiškių nuorodų ir neatidarinėti neaiškių failų.

Štai kaip atrodo apgaulingas “Paysera” laiškas:

Paspaudus nuorodą el. laiške, būsite nukreiptas į fiktyvų “Paysera” prisijungimą. Čia bus prašoma jūsų asmeninių duomenų. Šių nuorodų nereikėtų spausti, nes ten gali būti pasislėpęs ir virusas. Savo duomenų taip pat nereikėtų suvedinėti, nes taip sukčiai gali įsilaužti į jūsų banko sąskaitą ir ją ištuštinti.

Taip atrodo fiktyvus “Paysera” prisijungimo puslapis:

Kaip išvengti sukčių ir apsaugoti savo pinigus?

Šiandien finansiniai sukčiai gali būti itin profesionalūs – elgtis mandagiai, laisvai ir intelektualiai kalbėti, kreiptis į jus vardu bei palinkėti gražios dienos. Vis dėlto, neapsigaukite. Kalbėdami telefonu, niekada neatskleiskite svarbios informacijos, tokios kaip PIN ar CVV kodai, kortelės numeris ar galiojimo data, prisijungimo duomenys ir pan. – Paysera konsultantai jų niekada neklaustų. Jei gavote tokį prašymą – tai pirmas ženklas, kad kalbate su telefoniniu sukčiumi.

Netikros internetinės svetainės. Būkite ypač atidūs prisijungdami!

Šiais laikais, kai kiekvienas gali nesunkiai sukurti internetinę svetainę, rizika būti apgautam netikroje banko svetainėje yra ypač didelė. Sukčių internetinis puslapis (angl. phishing website) gali atrodyti kone identiškas tikrajam ir suklaidinti net visko mačiusius profesionalus. Internetinis sukčiavimas, kai sukuriamas identiškas banko prisijungimo langas, tampa itin dažnu, ir vienintelis būdas pastebėti skirtumą yra atkreipti dėmesį ir atidžiai perskaityti interneto svetainės adresą.

Savo prisijungimo duomenis naudokite “Paysera” internetiniame puslapyje bank.paysera.com. Venkite ieškoti Paysera puslapio „Google“ paieškoje, nes sukčiai, norėdami jus apgauti ir prisivilioti tiesiai į savo puslapį, gali naudotis „Google Ads“ paslaugomis.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos