Šuo yra žmogaus draugas, tačiau retas kuris pradės švelniai kalbėti su šunimi, kai jis pradeda loti vidury nakties. Ir taip nutinka ne tik kiemo, bet ir naminiams šunims. Naminiai šunys taip pat linkę loti naktimis, bet kodėl taip nutinka ir kam jis loja?
Kodėl šuo pradeda loti naktį?
Šunys nesupranta laiko, jiems nėra skirtumo tarp 12 valandos dienos ir 7 valandos vakaro. Gyvūnai negali skirti laiko tarp dienos ir nakties, nes jie gerai mato tamsoje ir turi puiki1 uoslę, kuri padeda jiems visiškoje tamsoje. Atrodo, kad šeimininkai nuėjo miegoti, vadinasi, jam reikia miegoti, tačiau taip nėra.
Lojimo priežastys
Lojimo priežasčių gali būti daug, tačiau pagrindinės yra šios:
- Bendravimas. Šuniui taip nuobodu, kad pradeda loti, jog kviestų kitus šunis. Taip dažnai daro kiemo šunys.
- Agresija. Lodamas šuo gali parodyti savo pasirengimą kautis, pavyzdžiui, su kate, muse, pele ir kitais gyvūnais.
- Nerimas. Šuo savo lojimu bando pasiekti šeimininką, jis nori jam ką nors pasakyti: gal kas nors vaikšto prie namų, po sofa įstrigo žaislas ir pan.
- Žaidimas. Dieną šuo galėtų gerai išsimiegoti, todėl jam reikia kur nors išleisti savo energiją, o geresnio varianto už žaidimą su savimi jis nerado.
Dėl to reikia ką nors daryti, nes nuolatinis šuns lojimas trukdys šeimininkui gerai išsimiegoti, o tai nėra naudinga sveikatai. Pirmiausia turite išsiaiškinti lojimo priežastį iš aukščiau pateiktų dalykų. Nustačius priežastį, reikia su ja kovoti.
Jei problema slypi bendravime su kitais šunimis, tai yra normalu, aišku tai turėtų vykti ne per daug dažnai. Tačiau dėl kitų priežasčių reikėtų susimąstyti ir išspręsti problemas. Jei šuo nenori miegoti vakare, kaltas šeimininkas. Tai reiškia, kad šuo negalėjo išlieti visos energijos dėl trumpų ir sėslių pasivaikščiojimų, žaidimų trūkumo ir pan.
Pasirūpinkite savo keturkoju augintiniu, pradėkite skirti jam bent šiek tiek laiko ir jūsų santykiai tikrai pagerės!