Butai / Namai

Tai turėtų mokėti atlikti kiekvienas suaugęs žmogus: 10 namų ruošos darbų

Kiekvienas suaugęs žmogus turėtų išmokti atlikti pagrindinius namų ruošos darbus. Jie užima didelę mūsų gyvenimo dalį, o reikalingų įgūdžių mokymasis padeda siekti nepriklausomybės.

10 namų ruošos darbų

Maisto gaminimas

Šiuolaikiniame pasaulyje su maistu nėra taip sudėtinga – yra kavinių ir restoranų, maisto pristatymas, maisto gaminimas kiekviename prekybos centre ir galimybė pasamdyti specialų žmogų.

Tačiau suaugusieji turėtų sugebėti patys pasigaminti vakarienę ar pietus. Nebūtina žinoti visų maisto gaminimo paslapčių, užtenka turėti keletą paprastų patiekalų.

Tai gali būti makaronai su sūriu, kiaušinienė, paprasta daržovių sriuba, kotletai su bulvėmis arba salotos.

Planavimas ir apsipirkimas

Nueiti į prekybos centrą ir iš lentynų krauti produktus į krepšelį, sumokėti kasoje ir sudėti juos į šaldytuvą yra paprasta.

Tačiau suaugę jau mokate sudaryti maisto produktų sąrašą, juos sudėti ir suplanuoti ateinančioms dienoms ir savaitėms.

Verta atsižvelgti į savo biudžetą ir prisiminti, ką turite šaldytuve ar sandėliuke.

Naudingas patarimas: prieš eidami į prekybos centrą nufotografuokite savo šaldytuvą ir maisto produktų spintą ir sudarykite sąrašą.

Skalbimas ir lyginimas

Šiuolaikiniai prietaisai palengvina šią užduotį. Nebereikia atnešti vandens iš šulinio, jį pašildyti ir rankomis skalbti drabužių kriauklėje – dabar tai atlieka skalbimo mašina.

Tačiau turite žinoti, kaip naudotis skalbykle, mokėti skaityti instrukcijas, rūšiuoti drabužius pagal spalvą ir audinį, atsižvelgti į drabužius ir skalbimo temperatūrą, pasirinkti tinkamas skalbimo priemones.

Tas pats pasakytina ir apie lygintuvą. Jums nereikia lyginti ir garinti patalynės ar marškinėlių, tačiau pagrindiniai įgūdžiai naudojant lygintuvą yra būtini.

Atnaujinti drabužius

Dabartinė jaunoji karta dažniausiai nesugeba susidoroti su tokiais paprastais dalykais kaip skylės užtaisymas ar sagos prisiuvimas. Tiesą sakant, tai nėra sunku ir tereikia pabandyti.

Drabužius geriau patikėti profesionalams, kad jie juos perdarytų ar pritaikytų. Tačiau pagrindinius smulkaus remonto darbus reikėtų įvaldyti savarankiškai.

Dulkiu valymas

Buto ar namo valymas

Žinios apie įvairių tipų baldų lako ir gali neprireikti, bet sutvarkyti namus turi būti įmanoma.

Geras pagrindinis valymas apima dulkių valymą visur, ne tik ten, kur jos matomos, spintų valymą, grindų ir paviršių valymą, stiklo ir veidrodžių valymą, virtuvės paviršių, santechnikos gaminių ir kriauklių valymą.

Šiukšlių išnešimas

Paimti užrištą maišelį ir išmesti jį į šiukšliadėžę – tai nežinoti, kaip išnešti šiukšles. Turite įsitikinti, kad šiukšliadėžė nėra perpildyta, ir išnešti ją be kitų priminimo.

Taip pat turėtumėte pasirūpinti, kad jūsų šiukšlių dėžė būtų švari, reguliariai ją plauti ir į ją dėti švarų maišą.

Rūšiuoti šiukšles pastaruoju metu tapo ne tik madinga, bet ir naudinga – verta išmokti rūšiuoti šiukšles pagal medžiagas.

Smulkaus remonto darbai

Suaugęs žmogus gali išsikviesti elektriką ar santechniką, pasamdyti brigadą, kuri perdažytų popierių ar perdažytų baltinį. Ir tai yra gerai.

Tačiau kai kuriuos smulkius namų ruošos darbus turėtumėte išmokti atlikti patys – pakeisti lemputę, dušo galvutę, sumontuoti naktinį staliuką ar klijuoti tapetus. Tokios užduotys trunka kelias minutes ir nereikalauja jokių specialių įgūdžių.

Biudžeto sudarymas

Idealus suaugęs žmogus turėtų sugebėti sudaryti mėnesio ar net visų metų finansinį planą. Tai leidžia paskirstyti pinigus ir išlaidas taip, kad išvengtumėte finansinių nuosmukių, sutaupytumėte tam, ko jums reikia, ir lengvai išgyventumėte krizę.

Kad suplanuotumėte biudžetą, jums nereikia finansų analitiko įgūdžių, užtenka gerai suprasti, kur galite sutaupyti, matyti skirtumą tarp pajamų ir išlaidų ir mokėti elgtis su savo pinigais.

Pirmoji pagalba

Tokie įgūdžiai bus naudingi suaugus ne tik namuose, bet ir už jų ribų. Nereikia lankyti parengiamųjų medicinos kursų ar turėti medicininių įgūdžių.

Turite žinoti, kaip elgtis, kai įsipjaunama, nudegama buityje, susižeidžiama – kai kas nors nusidegina karšta keptuve, atsitrenkia į sudužusią stiklinę ar nukrenta nuo krentančios spintelės.

Pagrindinė pirmoji pagalba turėtų padėti jums išgyventi, kol atvyks greitoji medicinos pagalba, arba, jei problema nėra labai rimta, ją išspręsti patiems.

Sąskaitų apmokėjimas

Vienas iš suaugusiojo gyvenimo etapų – mokėti komunalinius mokesčius, mokesčius ir tvarkyti dokumentus.

Turite žinoti, iki kurios datos reikia apmokėti sąskaitas, mokėti pateikti skaitiklių rodmenis, sudaryti nuomos sutartį ir išsiaiškinti visus jūsų būstui taikomus niuansus.

Langu valymas


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: