Tapo žinoma, kodėl šunys loja ant dviratininkų: pasirodo, viskas dėl instinkto


Dviratininkai ir motorolerių vairuotojai iš patirties žino, kad šunys agresyviai reaguoja į judančius taikinius. O šunų šeimininkai stengiasi išmokyti savo augintinius į tai nereaguoti. Iš tiesų yra tokio šunų elgesio priežasčių, nors žmonėms jos ne visada akivaizdžios.

Kodėl šunys loja ant dviračių – priežastys

Kinologai turi keletą paaiškinimų, kodėl šunys nemėgsta dviračių. Šunų šeimininkams svarbu suprasti, kodėl šunys puola dviratininkus, kad būtų galima pašalinti tokio elgesio priežastis.

Medžioklės instinktas

Dviračiais, paspirtukais ar riedučiais važiuojantys žmonės juda daug greičiau nei kiti pėstieji. Tai suaktyvina šunų medžioklės instinktą ir jie skuba persekioti savo grobį. Dažniausiai tai būdinga medžiokliniams šunims. Dėl šios priežasties dviratininkams patariama nulipti nuo transporto priemonės ir vesti dviratį.

Žaidimai

Kai kurie šunys transporto priemonę suvokia kaip didelį žaislą, kurį būtinai turi pasivyti. Galbūt tokiam šuniui paprasčiausiai nuobodu ir jis neturi kur dėti savo energijos.

Baimė

Dažna priežastis, dėl kurios šunys loja ant dviratininkų, yra baimė ir noras išvyti juos iš savo teritorijos. Aukšta transporto priemonė su judančiais ratais gyvūną gąsdina. O dviračiu važiuojantis žmogus yra aukščiau nei įprastai ir, šuns požiūriu, kelia didesnį pavojų.

Nerimą keliantis garsas

Dviračio ar paspirtuko ratų mechanizmas skleidžia tylų ir nemalonų šlifavimo garsą. Žmogaus ausis jo nepastebi, tačiau šunys jį puikiai girdi savo aštria klausa.

Ganytojo instinktas

Kai kurie kinologai tokį elgesį aiškina piemens instinktu – šunys bando sugrąžinti į bandą pabėgusią avį.

Savęs įtvirtinimas

Jauni šunys gali pulti dideles ir judančias transporto priemones, kad įrodytų savo lyderystę bandoje. Todėl šunys loja ant automobilių ir dviračių, net jei jie pralaimi pagal dydį.

Nuo šunų, persekiojančių transporto priemones, kenčia ne tik dviratininkai, bet ir naminių gyvūnėlių savininkai. Tokį gyvūno elgesį verta slopinti, kol augintinis nepateko po ratais.

Šuo ir šeimininkas

Kaip atpratinti šunį loti ant dviračių ir automobilių?

Kad šuo liktų abejingas transporto priemonėms, laikykitės šių taisyklių.

Jei visi metodai nepadeda, o šuo vis tiek puola prie ratų, kreipkitės į profesionalų šunų elgsenos specialistą.

Išeiti iš AMP versijos