Triukai su aliejumi: paprastos gudrybės, kurios pravers kiekvienai šeimininkei

Triukai su aliejumi

Aliejus yra ypatingas produktas. Su juo gaminamas įvairus maistas, gardinami įvairiausi patiekalai, supaprastinamas kulinarinis procesas. Atskleidžiame svarbiausius aliejaus paslaptis.

Kaip tinkamai paruošti salotų padažus?

Aliejus puikiai sugeria skonius ir aromatus. Štai kodėl salotų padažus geriau pasigaminti iš anksto. Į aliejų suberkite prieskonius ir žoleles, gerai išmaišykite ir palikite tamsioje vietoje 10 dienų. Kai padažas prisigers prieskonių ir žolelių kvapų, padėkite jį į šaldytuvą.

Nerafinuotas aliejus nėra skirtas kepimui

Kepimui turėtų būti naudojamas rafinuotas saulėgrąžų arba rapsų aliejus. Juk šalto spaudimo aliejus kaitinant pradeda degti. Žinoma, kepti galite ypač tyrame šalto spaudimo alyvuogių aliejuje.

Pašalinkite kibias etiketes

Popierines etiketes patepkite lašeliu (ar daugiau) alyvuogių aliejaus ir leiskite pastovėti bent 15 minučių. Tada etiketė nusilups lengvai, o likusį alyvuogių aliejų nuo plastikinio, stiklinio ar medinio daikto galėsite nuplauti rankomis.

Apsaugoti medines pjaustymo lenteles, salotų dubenis bei įrankius

Iš pradžių medinius įrankius ar indus nuplaukite rankomis, o tada gerai įtrinkite alyvuogių aliejumi – taip sudrėkinsite medį, tad įrankiai nepraras spalvos ir neatsiras įtrūkimų. Palaikykite maždaug penkias minutes ir nušluostykite minkštu skudurėliu.

Blizginti nerūdijantį plieną

Minkštą skudurėlį patepkite lašeliu alyvuogių aliejaus ir patrinkite nerūdijančio plieno įrankius, puodus bei kriaukles – taip neatsiras dryžių, vandens dėmių, patamsėjimų ir rūdžių. Paskui išblizginkite minkštu skudurėliu.

Išeiti iš mobilios versijos