Uždarytos mokyklos ir apribotas automobilių eismas: kuriame pasaulio mieste oras labiausiai užterštas


Indijos miestas Naujasis Delis vėl atsidūrė labiausiai užterštų pasaulio miestų reitingo viršūnėje. Dabar ten taip sunku kvėpuoti, kad valdžia laikinai uždarė mokyklas ir prašo žmonių, jei įmanoma, likti namuose. Šiame Indijos mieste darosi vis sunkiau gyventi. Oro taršos reitingą sudarė Šveicarijos organizacija IQAir, vykdanti išmetamųjų teršalų kontrolės stebėseną.

Lygis yra “pavojingas”

Rašant šį straipsnį Indijos sostinės oro taršos indeksas “IQAir” reitinge yra 467. Šis lygis įvardijamas kaip “pavojingas”. Šiuo metu Naujasis Delis yra vienintelis miestas planetoje, kuriame yra toks užterštumo lygis.

Antroje reitingo vietoje su dideliu skirtumu atsidūrė Pakistano Lahoro miestas. Jo oro užterštumo lygis yra 281 (“labai nesveikas”). Trečioje vietoje taip pat yra Pakistano miestas Karačis, kurio rezultatas – 205 balai.

IQAir atnaujina informaciją apie oro kokybę realiuoju laiku. Nuo 0 iki 50 lygis laikomas geru, tačiau rodikliai nuo 400 iki 500 daro neigiamą poveikį žmonių sveikatai ir yra ypač pavojingi turintiems sveikatos sutrikimų.

Patikrinti užterštumo lygi Lietuvoje, galite šioje svetainėje: IQAir (oro užterštumo lygio tikrinimas).

10 taršiausių miestų pasaulyje
10 taršiausių miestų pasaulyje / IQAir nuotr.

Kaip bandoma gerinti padėtį?

Indijos sostinėje imamasi specialių priemonių oro taršos lygiui sumažinti. Šiuo tikslu valdžios institucijos jau užblokavo įvažiavimą sunkvežimiams ir komerciniams automobiliams. Įvažiuoti leidžiama tik elektra ir suskystintomis dujomis varomoms transporto priemonėms. Mieste neleidžiama vykdyti jokių statybos darbų.

50 proc. biurų darbuotojų perkelti dirbti nuotoliniu būdu, kad piko valandomis keliuose būtų mažiau automobilių.

Be to, iki lapkričio 10 d. Naujajame Delyje uždarytos visos mokyklos. Šiuo metu oras yra itin toksiškas ir užterštas, todėl visi, kurie gali likti patalpose, prašomi likti namuose.

Milane uždrausta važinėti automobiliais miesto centre

Milanas yra vienas labiausiai užterštų Europos miestų. Oro kokybės lygis čia yra 4 kartus žemesnis nei įprastai. Siekiant pagerinti padėtį, nuo 2024 m. planuojama uždaryti miesto centrą automobiliams.

Milano meras Giuseppe Sala nori, kad miestas, kuriame gyvena 1,4 mln. žmonių, taptų ekologiškesnis. Be to, Milanas yra populiari turistų, kurie čia atvyksta savaitgaliui ar apsipirkti, vieta.

Siekiant stebėti, kaip laikomasi šių taisyklių, planuojama įrengti kameras palei Corso Venezia. Draudimą pažeidusiems vairuotojams bus skiriamos baudos. Išimtys bus daromos nuosavus garažus turintiems gyventojams, taip pat taksi automobiliams ir viešajam transportui.

Išeiti iš AMP versijos