Švedų mokslininkai iš Karolinskos universiteto apibendrino dvejus metus trukusio eksperimento, kurio metu jie stebėjo vaikų intelektualinio išsivystymo lygį ir jų naudojimąsi skaitmeninėmis programėlėmis, rezultatus. Be jų neįsivaizduojamas šiuolaikinio žmogaus gyvenimas, todėl būtina modernizuoti jaunosios kartos švietimo ir auklėjimo sistemą prie naujų realijų. Ir jei anksčiau vaizdo žaidimai pagal nutylėjimą buvo laikomi nenaudinga pramoga ir laiko švaistymu, tai po eksperimento mokslininkų nuomonė pasikeitė.
Kas dalyvavo eksperimente?
Tyrime dalyvavo 5000 10 metų moksleivių, kurie buvo stebimi dvejus metus. Mokslininkai išmatavo savo intelektualinio išsivystymo lygį naudodami daugybę testų ir stebėjo jo pokyčių dinamiką. Kartu buvo atsižvelgta ir į vaikų pageidavimus – kas daugiau laiko praleidžia žaisdamas vaizdo žaidimus, žiūrėdamas vaizdo įrašus, socialinius tinklus, bendraudamas per momentinius pasiuntinius ir pan.
Tyrimo rezultatai
Dėl to paaiškėjo, kad tarp tų, kurie mėgsta vaizdo žaidimus, 17% vaikų intelekto lygis buvo maždaug 2,5 balo aukštesnis nei jų bendraamžių. O tiems, kurie naudojosi socialiniais tinklais ar žiūrėjo internetinius vaizdo įrašus, IQ balų svyravimai neviršijo paklaidos ribos. Tyrėjai pabrėžia, kad iš to negalima daryti išvadų apie vaizdo žaidimų naudą ir kitų rūšių internetinės pramogos pavojų. Tačiau tai, kad žaidimai padeda šiuolaikiniams vaikams vystyti smegenis, jau yra neginčijamas faktas.