Per didelis skysčių kiekis, vadinamas hiperhidratacija, gali būti toks pat žalingas organizmui kaip ir dehidratacija.
Kaip sužinoti, ar geriate per daug vandens?
Per didelis vandens kiekis gali sukelti fizinį šalutinį poveikį, kuris rodo organizmo problemas, turinčias įtakos viskam – nuo inkstų iki širdies.
Kasdienio vandens suvartojimo stebėjimas yra vienas iš būdų įvertinti, ar turite sveikus vandens gėrimo įpročius, tačiau šie bendri simptomai taip pat yra įspėjamasis ženklas, kad per dažnai lankotės prie virtuvės čiaupo.
Jūsų šlapimas yra bespalvis
Nors visi žinome, kad tamsiai geltonas šlapimas yra dehidratacijos požymis, skaidrus šlapimas gali būti per didelio vandens kiekio suvartojimo požymis. Skaidrus šlapimas gali atrodyti sveikas, tačiau eidami į tualetą turėtume stengtis, kad jis būtų šviesiai geltono atspalvio. Skaidrus šlapimas gali kelti susirūpinimą, jei jį pastebite dažnai. Jei pastebite skaidrų šlapimą kelias dienas iš eilės, pabandykite sumažinti suvartojamo vandens kiekį ir pažiūrėkite, ar pastebėsite pokyčius.
Galvos skausmas ir pykinimas
Ilgalaikiai galvos skausmai gali būti mažo natrio kiekio, kurį gali sukelti per didelis suvartojamo vandens kiekis, požymis. Jei druskos kiekis jūsų organizme yra mažas, dėl to ląstelės gali išsipūsti, o tai gali sukelti smegenų ląstelių spaudimą prie kaukolės.
Geriate vandenį, nors nejaučiate troškulio
Gerdami vandenį, kai nejaučiate troškulio, negalite nustatyti, ar jūsų kūnas jaučia troškulį, todėl greitai galite išgerti daug daugiau vandens, nei jums iš tikrųjų reikia.
Patinsta rankos, kojos ar lūpos
Bet kurios iš šių sričių patinimas gali reikšti, kad dėl per didelio vandens kiekio sutriko elektrolitų pusiausvyra. Veido audinių ląstelės gali atrodyti patinusios, jei geriate per daug skysčių.