Veterinarai nustatė amžių, kada geriausia sterilizuoti šunis


Veterinarai rekomenduoja sterilizuoti šunų pateles nuo šešių iki devynių mėnesių amžiaus. Šis amžius yra optimalus, nes šuo jau pasiekia fizinę brandą, tačiau dar nepatiria hormoninių pokyčių, susijusių su pirmąja ruja.

Sterilizacija jauname amžiuje gali padėti išvengti nepageidaujamo elgesio, atsirandančio brendimo metu, pavyzdžiui, teritorijos žymėjimo ar agresijos. Sveikatos požiūriu sterilizacija tokiame amžiuje gali padėti išvengti pieno, kiaušidžių, gimdos, prostatos ir kitų reprodukcinės sistemos ligų, rašoma “Animal Report“.

Kada geriausia sterilizuoti šunį

Tačiau, pasak veterinarijos gydytojų, kai kurių didelių veislių šunims verta ir palaukti, kol užaugs, nes tai gali būti naudinga sąnarių sveikatai. Taip yra todėl, kad sterilizacijos metu pašalinami tam tikri augimą veikiantys hormonai, o tai gali turėti įtakos jų vystymuisi, jei sterilizacija atliekama per anksti.

Apskritai rekomenduojama sterilizuoti šunį iki vienerių metų. Tačiau sprendimą reikėtų priimti atsižvelgiant į bendrą gyvūno sveikatą ir veislę.

Todėl, pažymėjo ekspertai, pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju, kuris pateiks daugiau rekomendacijų jūsų augintiniui.

Išeiti iš AMP versijos