Viskas apie apsinuodijimą maistu: simptomai ir gydymas


Apsinuodijimas maistu, ką daryti

Apsinuodijimas maistu atsiranda, jei valgote maistą, užterštą mikrobais. Paprastai apsinuodijimas maistu būna lengvas, todėl dauguma žmonių pasveiksta per kelias dienas be gydymo. Viskas priklauso nuo jame esančių mikrobų skaičiaus, jūsų amžiaus ir sveikatos. Didelės rizikos grupės yra pagyvenę žmonės, nėščios moterys, vaikai ir žmonės su nusilpusia imunine sistema.

Paprastai apsinuodijimas būna lengvas, tačiau yra komplikacijų rizika. Įskaitant:

Apsinuodijimo simptomai

Apsinuodijimo maistu simptomai priklauso nuo to, ar jį sukelia bakterija, ar virusas. Paprastai pasirodo:

Požymiai ir simptomai atsiranda praėjus kelioms valandoms po užteršto maisto valgymo arba po kelių dienų ar net savaičių. Liga, kurią sukelia apsinuodijimas maistu, paprastai trunka nuo kelių valandų iki kelių dienų.

Apsinuodijimo maistu gydymas

Apsinuodijimas maistu diagnozuojamas pagal simptomus. Tam gydytojas paklaus, kaip liga progresuoja, prieš kiek laiko atsirado simptomai ir kokį maistą valgėte. Gydytojas taip pat apžiūrės, ar nėra dehidratacijos požymių (sausos odos ir gleivinių), paklaus apie šlapinimąsi. Jei tai reta, tai rodo dehidrataciją.

Kartais gydytojas skiria kraujo ar išmatų tyrimus. Dažniausiai tyrimai reikalingi žmonėms, kuriems yra didelė komplikacijų rizika. Kai kuriais atvejais neįmanoma nustatyti apsinuodijimo maistu priežasties.

Gydymas priklauso nuo ligos šaltinio ir simptomų sunkumo. Daugeliui žmonių liga negydoma praeina per kelias dienas, nors kai kurios apsinuodijimo maistu rūšys gali trukti ilgiau. Norėdami palengvinti viduriavimo ir vėmimo simptomus, galite tai padaryti patys:

Apsinuodijimo maistu gydymas gali apimti:

Kuo anksčiau pradedamas gydymas, tuo geriau. Nėštumo metu laiku pradėtas gydymas antibiotikais gali padėti išvengti kūdikio užsikrėtimo.

Išeiti iš AMP versijos