Vonia vėl bus balta: liaudiški valymo būdai be šarminių chemikalų

Vonia vėl balta

Tikriausiai daugelis esate susidūrę, kad ant vonios paviršiaus nusėda geltonos kalkių nuosėdos. Su ja reikia pradėti kovoti pasirodžius pirmiesiems pageltimo požymiams, o kuo anksčiau tai padarysite, tuo lengviau bus nuvalyti.

Papasakosime, kokios liaudiškos priemonės padės be didelių pastangų atkurti vonios spalvą.

PIRMASIS METODAS

Stalo actą reikia ištirpinti vandenyje santykiu 1:2. Šiuo tirpalu galima valyti santechniką ir vonias, o norint, kad tirpalas būtų tirštesnis ir apdoroti vertikalieji paviršiai, galite įpilti šiek tiek skysto muilo ir palikti tirpalą 20 minučių. Tada nuplaukite vandeniu.

ANTRAS METODAS

Ištirpinkite citrinos rūgštį nedideliame kiekyje vandens ir apdorokite paviršius. Po 15 minučių belieka nuplauti tirpalą ir apnašas vandeniu. Vietoj citrinos rūgšties galite naudoti citrinos sultis.

TREČIAS BŪDAS

Sumaišykite kepimo soda su trupučiu vandens, kad susidarytų tiršta pasta. Pasta tepama ant paviršiaus ir paliekama valandai, tada nuplaunama vandeniu.

KETVIRTASIS METODAS

Balinamoji dantų pasta turi panašų poveikį, tačiau ją galima naudoti tik tada kai apnašų yra nedaug.

PENKTASIS METODAS

Būtina paruošti koncentruotą ūkinio muilo tirpalą, drožles ištirpinant verdančiame vandenyje. Konsistencija turi būti panaši į grietinę. Įpilkite sodos, išmaišykite ir pradėkite valyti paviršius, palikite 1-1,5 val. Tada produktas nuplaunamas vandeniu, o paviršius nuvalomas minkštu skudurėliu.

Exit mobile version