Paruošėme išsamią „Telegram” ir „WhatsApp” palyginimo analizę, kurioje daugiausia dėmesio skiriama svarbiems elementams, galintiems padėti vartotojams nuspręsti, kuri pranešimų siuntimo programa geriausiai atitinka jų pageidavimus ir lūkesčius.
Privatumas
Kalbant apie privatumą ir saugumą, „Telegram” išsiskiria visų žinučių šifravimu, užtikrinančiu, kad jas gali gauti tik tas asmuo, kuriam jos skirtos. Palyginimui, „WhatsApp” taip pat užtikrina galutinį šifravimą, tačiau „Telegram” siūlo unikalią funkciją „Slaptieji pokalbiai”, kuri leidžia užtikrinti didesnį privatumą ir savaiminį žinučių sunaikinimą.
Dalijimasis failais
Tiek „Telegram”, tiek „WhatsApp” turi puikias dalijimosi failais galimybes, nors ir su tam tikrais skirtumais. Telegram leidžia lengvai perduoti didesnius failus, iki 2 GB, kurie tinka dalytis didelės raiškos nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Kita vertus, „WhatsApp” nustatytas 100 MB dydžio failų limitas, todėl ji mažiau patogi dalytis failais tarp kontaktų.
Apribojimai
Kalbant apie grupinius pokalbius ir kanalus, „Telegram” ir „WhatsApp” siūlo panašias funkcijas. Tačiau „Telegram” išsiskiria tuo, kad vienoje grupėje gali būti daugiau dalyvių (iki 200 000), o „WhatsApp” turi mažesnę – 256 dalyvių ribą. Be to, „Telegram” siūlo viešus kanalus, kuriuose naudotojai gali užsiprenumeruoti juos dominančias temas, o tai padeda kurti bendruomenę programėlėje.
Prieiga per įvairius įrenginius
Tiek „Telegram”, tiek „WhatsApp” yra prieinamos „iOS” ir „Android” įrenginiams, tačiau „Telegram” žengia toliau, nes siūlo „Windows”, „MacOS” ir „Linux” programėles. Tokiu būdu ji atitinka naudotojų, kurie mieliau bendrauja žinutėmis iš stalinių ar nešiojamųjų kompiuterių, poreikius ir suteikia universalesnę patirtį įvairiuose įrenginiuose.
Organizacijos priklausomybė
Vienas iš pastebimų „Telegram” ir „WhatsApp” skirtumų yra jų nuosavybės struktūra ir verslo modeliai. Telegram veikia kaip nepriklausoma organizacija, kurią finansuoja tik jos įkūrėjas, todėl užtikrinama, kad naudotojų duomenys būtų apsaugoti ir iš jų nebūtų gaunamas pelnas. Priešingai, „WhatsApp” priklauso „Facebook”, todėl kyla susirūpinimas dėl privatumo ir duomenų rinkimo praktikos.